TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Down Sendromlular Futsal Milli Takımında hedef Avrupa Şampiyonluğu 3.10.2021
Down Sendromlular Futsal Milli Takımında hedef Avrupa Şampiyonluğu
Geri
İleri
Türkiye Futbol Federasyonu'nun 'Türkiye Futbol Oynuyor' projesi kapsamında destek verdiği Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesindeki Down Sendromlular Futsal Milli Takımı İtalya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonasında hedefi Avrupa Şampiyonluğu olarak belirledi.

4–11 Ekim tarihleri arasında İtalya’nın Ferrara şehrinde düzenlenecek şampiyona öncesi son hazırlıklarını İstanbul’da sürdüren Millilerin kampını Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın ve TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy ziyaret etti.

Yaklaşık 2 aydır uzun soluklu kamplarla bu şampiyonaya hazırlayan Teknik Kurulu Başkanı İbrahim Acar’dan bilgi alan Ömer Gürsoy şu açıklamaları yaptı:

"Ülkemizde Down Sendromlu Futbolunun kurulması için bundan 4 yıl önce Özel Sporcular Federasyonu’nun değerli Başkanı Sayın Birol Aydın ile TFF olarak stratejik iş birliği yaptık. Hemen ardından yapılan Avrupa Şampiyonasında üçüncü olduk. Şimdi de İtalya'da altın madalyayı hedefliyoruz. Milli takımın son 2 ayda yaptığı tüm kampları yakından izledim. Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirildi ve çok iyi bir takımımız var. Federasyon Başkanımız Nihat Özdemir de Down Sendromlular Milli Takımımızı Riva’da kabul etti. Down sendromlu futbol ülkemizde daha yeni büyümeye başlıyor. Bana 15 yıl önceki ampute futbolunu hatırlatıyor. 20 sporcu yola çıkan "Tek Ayaklı Kramponlar" bugün bir dünya markası oldu. Gelecekte Down Sendromlular Ligi’nin de kurulmasıyla bu süreci daha da hızlandırmayı amaçlıyoruz."

Özel Sporcular Federasyon Başkanı Birol Aydın da yaptığı açıklamada, "TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem’e verdikleri destekten dolayı ve bizi bir an olsun yalnız bırakmayan Kurul Başkanımız Ömer Gürsoy’a destekleri için çok teşekkür ediyorum! Özel Sporcular camiası olarak TFF’nin öncü rolünden büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. İtalya’dan altın madalya ile dönmek istiyoruz" dedi.

İtalya öncesi Bayrampaşa Spor Salonu’nda yapılan son antrenmanı izleyen Ömer Gürsoy ve Birol Aydın futbolcu ve teknik adamlara Milli Takım forması verdi.
Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.