TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
TFF » Haberler » AFDK Kararları » AFDK Kararları Detay Sayfası
AFDK Kararları - 20.02.2020 20.02.2020
AFDK Kararları - 20.02.2020
Amatör Futbol Disiplin Kurulu'nun 20.02.2020 Tarih ve 48 Sayılı Toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

1- Kahta 02 Spor Klb. hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Kahta 02 Spor-Gaziantep Ankasspor Spor Toto BAL müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı davranış nedeniyle savunma istenmesine,

2- İlimtepe Kullar 1975 Spor Klb. hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan İlimtepe Kullar 1975 Spor-Sultangazispor Spor Toto BAL müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı davranış nedeniyle savunma istenmesine,

3-Sultangazispor Klb.hakkında: 16.02.2020 tarihinde oynanan İlimtepe Kullar 1975 Spor-Sultangazispor Spor Toto BAL müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı davranış nedeniyle savunma istenmesine,

4- Niksar Bld.Spor Klb. hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Ünye 1957 Spor-Niksar Bld.Spor Spor Toto BAL müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı davranış nedeniyle savunma istenmesine,

5- Edirnespor Klb. hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Arnavutköy Bld.Gençlik ve Spor-Edirnespor Spor Toto BAL müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı davranış nedeniyle savunma istenmesine,

6- Sökespor Klb. hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Aliağa Futbol A.Ş.-Sökespor Spor Toto BAL müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı davranış nedeniyle savunma istenmesine,

7- Atlasspor Klb. hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Beşyüzevlerspor-Atlasspor Spor Toto BAL müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı davranış nedeniyle savunma istenmesine,

8- Karadeniz Ereğli Bld.Spor Klb. hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Bartınspor-Karadeniz Ereğli Bld.spor Spor Toto BAL müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı davranış nedeniyle savunma istenmesine,

9- Pütürge Bld. Spor Klb. hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Pütürge Bld.spor-Malatya İdman Yurduspor Spor Toto BAL müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı davranış nedeniyle savunma istenmesine,

10- Yunus GEZİCİ (Pütürge Bld.spor fut.) 16.02.2020 tarihinde oynanan Pütürge Bld.spor-Malatya İdman Yurduspor Spor Toto BAL müsabakasında, ihraç sonrası eylemi nedeniyle savunma istenmesine,

11- Çayelispor Klb. hakkında; 15.02.2020 tarihinde oynanan Tonya Doğanspor-Çayelispor Spor Toto BAL müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı davranış nedeniyle savunma istenmesine,

12-Ramazan YILMAZ (Çayelispor fut.) 15.02.2020 tarihinde oynanan Tonya Doğanspor-Çayelispor Spor Toto BAL müsabakasında, rakip takım futbolcusuna saldırıya teşebbüs etmekten 3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (17.02.2020 tedbirli)

13- Cumhuriyet Üniv.Gençlik ve Spor Klb. hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Cumhuriyet Üniversitesi Gençlik ve Spor-Osmancık Belediyespor Spor Toto BAL müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı davranış nedeniyle savunma istenmesine,

14- Mustafa Berat YANIK (Cumhuriyet Üniv.Gençlik ve Spor fut.) 16.02.2020 tarihinde oynanan Cumhuriyet Üniversitesi Gençlik ve Spor-Osmancık Belediyespor Spor Toto BAL müsabakasında, ihraç sonrası eylemi nedeniyle savunma istenmesine, (17.02.2020 tedbirli)

15- Altınordu Bld. Klb. hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Ladik Bld.spor-Altınordu Bld.spor Spor Toto BAL müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı davranış nedeniyle savunma istenmesine,

16- Barış DEMİR (Ladik Bld. Spor fut.) 16.02.2020 tarihinde oynanan Ladik Bld.spor-Altınordu Bld.spor Spor Toto BAL müsabakasında rakip takım futbolcusuna sözle hakaret etmekten 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (17.02.2020 tedbirli)

17- Nizipspor Klb. hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Nizipspor-Adıyaman 1954 Spor Spor Toto BAL müsabakasında, saha olayı ve çirkin-kötü tezahürat nedeniyle savunma istenmesine,

18- Adıyaman 1954 Spor Klb.hakkında : 16.02.2020 tarihinde oynanan Nizipspor-Adıyaman 1954 Spor Spor Toto BAL müsabakasında, saha olayı ve çirkin-kötü tezahürat nedeniyle savunma istenmesine,

19- Ali Burak ATMACA (Adıyaman 1954 Spor fut.) 16.02.2020 tarihinde oynanan Nizipspor-Adıyaman 1954 Spor Spor Toto BAL müsabakasında, müsabaka bitiminde ki eylemi nedeniyle savunma istenmesine, (17.02.2020 tedbirli)

20- Onur Alperen KÜLEK (Elbistanspor Klb.fut.) hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Kilis Bld.spor-Elbistan Bld.spor Spor Toto BAL müsabakasında, rakip takım futbolcusuna kural dışı harekette bulunmaktan 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (17.02.2020 tedbirli)

21- Bolvadin Bld.Spor Klb. hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Bolvadin Bld.Spor-Yunus Emre Bld.Spor Spor Toto BAL müsabakasında, saha olayı ve çirkin-kötü tezahürat nedeniyle savunma istenmesine,

22- Kamil YÜKSEL (Bolvadin Bld. Spor fut.) 16.02.2020 tarihinde oynanan Bolvadin Bld.Spor-Yunus Emre Bld.Spor Spor Toto BAL müsabakasında hakeme sözle hakaret etmekten 3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine,(17.02.2020 tedbirli)

23- Uğur YÜKSEL (Bolvadin Bld. Spor ant.) 16.02.2020 tarihinde oynanan Bolvadin Bld.Spor-Yunus Emre Bld.Spor Spor Toto BAL müsabakasında, müsabaka bitimindeki eylemi nedeniyle savunma istenmesine, (17.02.2020 tedbirli)

24- Beyköy Bld. Spor Klb. hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Beyköy Bld.Spor-Keçiören Bld.Bağlum.Spor Spor Toto BAL müsabakasında, doktor bulundurmayarak talimatlara aykırı davranışta bulunmaktan savunma istenmesine,

25- Erol BATUR (Iğdıres Spor Klb.tek.sor.) hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Iğdıresspor-DSİ Karadenizspor Spor Toto BAL müsabakasında, hakemlere sportmenliğe aykırı davranışta bulunmaktan 1 maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası verilmesine, (17.02.2020 tedbirli)

26- İsmail AŞKAN (Bigadiç Bld.Spor tek.sor.) hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Bigadiç Bld.Spor-Bornova Yeşilovaspor Spor Toto BAL müsabakasında, eylemi nedeniyle savunma istenmesine, (17.02.2020 tedbirli)

27- Kemal UZUNTEPE (Gülbahçespor fut.) hakkında; 15.02.2020 tarihinde oynanan Zaferspor-Gülbahçespor Spor Toto BAL müsabakasında, hakeme sportmenliğe aykırı davranışta bulunmaktan 1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (16.02.2020 tedbirli)

28- Oğulcan AYGIN (Salarhaspor fut.) hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Salarhaspor-Yakutiyespor Spor Toto BAL müsabakasında, tahrik sonucu rakip takım futbolcusunu tehdit etmekten 1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (17.02.2020 tedbirli)

29- Muhammet Bahadır GÜLYURT (Yakutiyespor fut.) hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Salarhaspor-Yakutiyespor Spor Toto BAL müsabakasında, rakip takım futbolcusuna kural dışı harekette bulunmaktan 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (17.02.2020 tedbirli)

30- Tüysüzspor Klb. hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Talasgücü Bld.spor-Tüysüzspor Spor Toto BAL müsabakasında, akreditasyon talimatına aykırılıktan savunma istenmesine,

31- Levent LOŞ (Tüysüzspor yön.) 16.02.2020 tarihinde oynanan Talasgücü Bld.spor-Tüysüzspor Spor Toto BAL müsabakasında, akreditasyon talimatına aykırılıktan savunma istenmesine, (tedbirsiz)

32- Sabur ESER (Sarayönü Bld.Spor fut.) hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Ortaca Bld.Spor-Sarayönü Bld.Spor Spor Toto BAL müsabakasında, rakip takım futbolcusuna saldırıda bulunmaktan takdiren 3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (17.02.2020 tedbirli)

33- Niyazi KART (Sarayönü Bld.spor ant.) hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Ortaca Bld.Spor-Sarayönü Bld.Spor Spor Toto BAL müsabakasında, eylemi nedeniyle savunma istenmesine, (17.02.2020 tedbirli)

34- Eren TUNALI (Bursaspor fut.) hakkında; 12.02.2020 tarihinde oynanan Beşiktaş A.Ş.-Bursaspor Spor Toto Gelişim Elit U 16 Ligi müsabakasında, rakip takım futbolcusuna kural dışı harekette bulunmaktan 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine (13.02.2020 tedbirli)

35- Esenyurt Kartalspor Klb. hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanması gereken Telsizspor-Esenyurt Kartalspor Kadınlar 3.Ligi müsabakasında, müsabakaya 9 kişiden az bir kadro ile gelerek talimatlara aykırı davranışta bulunmaktan savunma istenmesine,

36- Yusuf BİLDİK (Darıca G.B.A.Ş. fut.) hakkında; 15.02.2020 tarihinde oynanan Darıca Gençlerbirliği A.Ş.-GMG Kastamonuspor Spor Toto Bölgesel Gelişim U 19 Ligi müsabakasında, rakip takım futbolcusuna kural dışı harekette bulunmaktan 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine (17.02.2020 tedbirli)

37- Berk Can SEVGİ (Tuzlaspor A.Ş. fut.) hakkında; 15.02.2020 tarihinde oynanan Tuzlaspor A.Ş.-Düzcespor Spor Toto Bölgesel Gelişim U 19 Ligi müsabakasında, tahrik sonucu rakip takım futbolcusuna sözle hakaret etmekten 1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (17.02.2020 tedbirli)

38- Emirhan CEBEL (Düzcespor fut.) hakkında; 15.02.2020 tarihinde oynanan Tuzlaspor A.Ş.-Düzcespor Spor Toto Bölgesel Gelişim U 19 Ligi müsabakasında rakip takım futbolcusuna sözle hakaret etmekten 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (17.02.2020 tedbirli)

39- Kardemir Karabükspor Klb. hakkında; 15.02.2020 tarihinde oynanması gereken Kardemir Karabükspor-Sakaryaspor A.Ş. Spor Toto Bölgesel Gelişim U 17 Ligi müsabakasında, müsabaka isim listesini imzalamaya yetkili kişi olmaması nedeniyle oynanamadığından savunma istenmesine,

40- Melisa EROL (Mezitli Mercanlarspor fut.) hakkında; 15.02.2020 tarihinde oynanan Anadolu Yıldızlarıspor-Mezitli Mercanlarspor Kadınlar 3. Ligi müsabakasında, kırmızı kartlık eylemi dışında ayrıca ceza tayinine yer olmadığına (kırmızı kart gereği 1 maç) (17.02.2020 tedbirli)

41- Burhan KULLUKÇU (Gümüşhane İl Özel İd.G.Spor fut.) İl Disiplin Kurulu kararına itirazı hakkında; 08.02.2020 tarihinde oynanan Gümüşhane İl Özel İd.G.Spor-Telekomspor U 19 (Gümüşhane) Ligi müsabakasında, dosyada eksik bilgi, belgeler ve raporlar ile itiraz harcının yatırıldığına ilişkin dekontun istenmesine,

42- Tolga CANDEMİR (Akıncılarspor fut.) İl Disiplin Kurulu kararına itirazı hakkında; 02.02.2020 tarihinde oynanan Akıncılarspor-Belediye Kütahyaspor U 19 Play off (Kütahya) Ligi müsabakasında, gerekçeli kararın istenmesine,

43- Vedat UYGUN (Akıncılarspor fut.) İl Disiplin Kurulu kararına itirazı hakkında; 02.02.2020 tarihinde oynanan Akıncılarspor-Belediye Kütahyaspor U 19 Play off (Kütahya) Ligi müsabakasında, gerekçeli kararın istenmesine,

44- Süleyman KOÇ (Akıncılarspor fut.) İl Disiplin Kurulu kararına itirazı hakkında; 02.02.2020 tarihinde oynanan Akıncılarspor-Belediye Kütahyaspor U 19 Play off (Kütahya) Ligi müsabakasında, gerekçeli kararın istenmesine,

45- Erkan Melih GÜNEŞ (Akıncılarspor fut.) İl Disiplin Kurulu kararına itirazı hakkında; 02.02.2020 tarihinde oynanan Akıncılarspor-Belediye Kütahyaspor U 19 Play off (Kütahya) Ligi müsabakasında, gerekçeli kararın istenmesine,

46- Burak KOZULMUŞ (Akıncılarspor fut.) İl Disiplin Kurulu kararına itirazı hakkında; 02.02.2020 tarihinde oynanan Akıncılarspor-Belediye Kütahyaspor U 19 Play off (Kütahya) Ligi müsabakasında, gerekçeli kararın istenmesine,

47- Umut Mücahit VARIŞ (Akıncılarspor fut.) İl Disiplin Kurulu kararına itirazı hakkında; 02.02.2020 tarihinde oynanan Akıncılarspor-Belediye Kütahyaspor U 19 Play off (Kütahya) Ligi müsabakasında, gerekçeli kararın istenmesine,

48- Talha DEMİRAL (Akıncılarspor fut.) İl Disiplin Kurulu kararına itirazı hakkında; 02.02.2020 tarihinde oynanan Akıncılarspor-Belediye Kütahyaspor U 19 Play off (Kütahya) Ligi müsabakasında, gerekçeli kararın istenmesine,

49-Serkan DUYMUŞ (Akıncılarspor yön.) İl Disiplin Kurulu kararına itirazı hakkında; 02.02.2020 tarihinde oynanan Akıncılarspor-Belediye Kütahyaspor U 19 Play off (Kütahya) Ligi müsabakasında, gerekçeli kararın istenmesine,

50- Hakan YURDAKUL (Rusumat-4 Gençlikspor tek.sor.) hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Rusumat-4 Gençlikspor-Ünye Gücü FK Kadınlar 3. Ligi müsabakasında, eylemi nedeniyle savunma istenmesine, (tedbirli)

51- Yağmur Berfin GÜNDÜZ (Gölbaşı Bld.Spor fut.) hakkında; 16.02.2020 tarihinde oynanan Gölbaşı Bld.spor-Kastamonu Gücüspor Kadınlar 3. Ligi müsabakasında, rakip takım futbolcusuna kural dışı harekette bulunmaktan 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (17.02.2020 tedbirli)

52- Melahat ÇAYIR (Afyon İ.Y.G.Spor fut.) hakkında; 09.02.2020 tarihinde oynanan Afyon İ.Y.G.Spor-Alanya Demirspor Kadınlar 3. Ligi müsabakasında, rakip takım futbolcusu ile kavga etmekten takdiren 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (10.02.2020 tedbirli)

53- Merve ÇAY (Alanya Demirspor fut.) hakkında; 09.02.2020 tarihinde oynanan Afyon İ.Y.G.Spor-Alanya Demirspor Kadınlar 3. Ligi müsabakasında, tahrik sonucu rakip takım futbolcusu ile kavga etmekten takdiren 1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (10.02.2020 tedbirli)

54- Rıdvan Oğuzhan YAĞCI (B.Ş.Bld.Erzurumspor fut.) hakkında; 15.02.2020 tarihinde oynanan Yukatel Denizlispor-B.Ş.Bld.Erzurumspor Spor Toto Gelişim Elit U 19 Ligi müsabakasında, rakip takım futbolcusuna sözle hakaret etmekten 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine (16.02.2020 tedbirli)

55- İlker SEVEN (Yukatel Denizlispor tek.sor.) hakkında;, 15.02.2020 tarihinde oynanan Yukatel Denizlispor-B.Ş.Bld.Erzurumspor Spor Toto Gelişim Elit U 19 Ligi müsabakasında, eylemi nedeniyle savunma istenmesine, (16.02.2020 tedbirli)

56- Kartal Kayra YILMAZ (Beşiktaş A.Ş. fut.) hakkında; 15.02.2020 tarihinde oynanan Medipol Başakşehir FK-Beşiktaş A.Ş. Spor Toto Gelişim Elit U 19 Ligi müsabakasında, ihraç sonrası eylemi nedeniyle savunma istenmesine, (16.02.2020 tedbirli)

57- Hüseyin EKİCİ (BTC Turk Yeni Malatyaspor fut.) hakkında; 15.02.2020 tarihinde oynanan Galatasaray A.Ş.-BTC Turk Yeni Malatyaspor Spor Toto Gelişim Elit U 19 Ligi müsabakasında, rakip takım futbolcusuna kural dışı harekette bulunmaktan, hakem raporu dikkate alınarak takdiren 1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine (16.02.2020 tedbirli)

58- Emir ARI (Ekol Göz Menemenspor fut.) hakkında; 15.02.2020 tarihinde oynanan Ekol Göz Menemenspor-Eskişehirspor Spor Toto Gelişim Elit U 19 Ligi müsabakasında, rakip takım futbolcusuna kural dışı harekette bulunmaktan takdiren 1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine (16.02.2020 tedbirli)

59- Ferhat DURMUŞ (Ci Group Bucaspor fut.) hakkında; 15.02.2020 tarihinde oynanan Ci Group Bucaspor-Eskişehirspor Spor Toto Gelişim Elit U 17 Ligi müsabakasında, rakip takım futbolcusuna kural dışı harekette bulunmaktan 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine (16.02.2020 tedbirli)

60- Şaban Ali ARSLAN (Cesar Grup Ümraniyespor klc.ant.) hakkında; 15.02.2020 tarihinde oynanan Boluspor-Cesar Grup Ümraniyespor Spor Toto Gelişim Elit U 17 Ligi müsabakasında, eylemi nedeniyle savunma istenmesine, (16.02.2020 tedbirli)

61- Osmaniye Kadın Spor Klb. hakkında; 15.02.2020 tarihinde oynanması gereken Kayseri Gençler Birliğispor-Osmaniye Kadın Spor Kadınlar 2. Ligi müsabakasında, müsabakaya gelmemesi nedeniyle savunma istenmesine,

62- Pazar Form Fitesspor Klb. İtirazı hakkında; 11.01.2020 tarihinde oynanan Srahozspor-Pazar Form Fitnesspor 1.Amatör Ligi (Rize) müsabakasında, incelemeye alınmasına,

63- Yusuf PAPAKER (Srahozspor fut.) hakkında: 11.01.2020 tarihinde oynanan Srahozspor-Pazar Form Fitnesspor 1.Amatör Ligi (Rize) müsabakasında renkli lisans fotokopisi ile lisans çıkartma evraklarının istenmesine, (tedbirsiz)

64- Tayyar ASLAN (Srahozsspor fut.) hakkında: 11.01.2020 tarihinde oynanan Srahozspor-Pazar Form Fitnesspor 1.Amatör Ligi (Rize) müsabakasında incelemeye alınmasına, (tedbirsiz)

65- Hakan PAPAKER (Srahozsspor yön.) hakkında : 11.01.2020 tarihinde oynanan Srahozspor-Pazar Form Fitnesspor 1.Amatör Ligi (Rize) müsabakasında inceleme alınmasına, (tedbirsiz)

66- Cengiz TOPCU (Srahozsspor ant.) hakkında: 11.01.2020 tarihinde oynanan Srahozspor-Pazar Form Fitnesspor 1.Amatör Ligi (Rize) müsabakasında incelemeye alınmasına(tedbirsiz)

67- Srahozsspor Klb.hakkında: 11.01.2020 tarihinde oynanan Srahozspor-Pazar Form Fitnesspor 1.Amatör Ligi (Rize) müsabakasında incelemeye alınmasına,

68- Cüneyt CAN (Beşiktaş A.Ş. Klb. Fut.) hakkında: 01.02.2020 tarihinde oynanan Gençlerbirliği-Beşiktaş A.Ş. Spor Toto Gelişim Elit U17 Ligi müsabakasında, ihraç sonrası hakeme sözle hakaret etmekten, 3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine (kırmızı kart gereği 1 maç + 3 maç= 4 maç) (02.02.2020 tedbirli),

69-Hasandağı Spor Klb. hakkında; 09.02.2020 tarihinde oynanması gereken Akdeniz Nurçelik Spor - Aksaray Hasandağı Spor Kadınlar 2. Ligi müsabakasına, ikinci kez gelmeyerek talimatlara aykırı davranışta bulunmaktan 3-0 Hükmen Mağlubiyet cezası ile bir alt lige düşürülmesi cezası verilmesine, bu müsabaka tarihinden itibaren bu takımla müsabakası olan diğer takımlar müsabakaları oynamaksızın hükmen galip sayılmasına,

70- Ufuk Keleş Gnç. Spor Klb. hakkında; 02.02.2020 tarihinde oynanması gereken Ufuk Keleş Gnç. Spor - Ünye Gücü FK Kadınlar 3. Ligi müsabakasına, ikinci kez gelmeyerek talimatlara aykırı davranışta bulunmaktan 3-0 Hükmen Mağlubiyet cezası ile birlikte bir alt ligi bulunmaması nedeniyle gereken yaptırımı uygulamak üzere TFF Genel Sekreterliğine kararın bir örneğinin gönderilmesine, bu müsabaka tarihinden itibaren bu takımla müsabakası olan diğer takımlar müsabakaları oynamaksızın hükmen galip sayılmasına,

71- Ufuk Keleş Gnç. Spor Klb. hakkında; 08.02.2020 tarihinde oynanması gereken Ufuk Keleş Gnç. Spor - Rusumat 4 Gençlik ve Spor Kadınlar 3. Ligi müsabakasına, üçüncü kez katılmadığı ve kulüp hakkında 2.kez gelmemesi nedeniyle kesin karar verildiğinden, ayrıca karar vermeye yer olmadığına, uygulama için TFF Genel Sekreterlik makamına gönderilmesine,

72- Malatya İ.Y.Spor Klb. hakkında; 12.02.2020 tarihinde oynanan Malatya İ.Y.Spor-Kilis Bld.spor Spor Toto BAL müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı davranışta bulunmaktan 900.-TL para cezası verilmesine,

73- Engin BELTEKİN (Malatya İ.Y.Spor Ant.) hakkında: 12.02.2020 tarihinde oynanan Malatya İ.Y.Spor-Kilis Bld.spor Spor Toto BAL müsabakasında, sportmenliğe aykırı davranışta bulunmaktan 1 maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası verilmesine, (13.02.2020 tedbirli),

74- Recep SOLMAZ (Malatya İ.Y.Spor KlcAnt.) hakkında: 12.02.2020 tarihinde oynanan Malatya İ.Y.Spor-Kilis Bld.spor Spor Toto BAL müsabakasında, rakip takım futbolcusuna sözle hakaret etmekten 2 maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası verilmesine, (13.02.2020 tedbirli),

75- Güray ŞENGÜN (İnegöl Kurtuluşspor Tek.Sor) İl Disiplin Kurulu kararına İtirazı hakkında; 02.02.2020 tarihinde oynanan İnegöl Kurtuluşspor-İznikspor yerel (Bursa) müsabakasında, itirazın kısmen kabulü ile, cezanın 55 gün hak mahrumiyeti cezası olarak indirilerek onanmasına,

76- Fenerbahçe A.Ş. Klb. itirazı hakkında; 15.02.2020 tarihinde oynanan MKE Ankaragücü-Fenerbahçe A.Ş. Spor Toto Gelişim Elit U 17 Ligi müsabakasında, itirazın incelemeye alınmasına,

77- Ulaş YILMAZ (MKE Ankaragücü fut.) hakkında: 15.02.2020 tarihinde oynanan MKE Ankaragücü-Fenerbahçe A.Ş. Spor Toto Gelişim Elit U 17 Ligi müsabakasında sarı kart cezalısı olmasına rağmen müsabakada oynamaktan tedbirsiz olarak resen soruşturma açılarak, savunmasının istenmesine,

78- Fuat AKYÜZ (MKE Ankaragücü tek.sor.) hakkında: 15.02.2020 tarihinde oynanan MKE Ankaragücü-Fenerbahçe A.Ş. Spor Toto Gelişim Elit U 17 Ligi müsabakasında sarı kart cezalısı futbolcunun müsabakada oynatılması nedeniyle tedbirsiz olarak resen soruşturma açılarak, savunmasının istenmesine,

79- MKE Ankaragücü Klb. Hakkında: sarı kart cezalısı futbolcunun müsabakada oynatılması nedeniyle resen soruşturma açılarak, savunmasının istenmesine,

80- Deniz DURAN (Menderes Bld. fut.) İl Disiplin Kurulu kararına itirazı hakkında; 09.02.2020 tarihinde oynanan Gaziemir Gençlerbirliği-Menderes Bld. 1.Amatör Lig (İzmir) müsabakasında, eksik bilgi, belge ve raporların istenmesine,

81- Ali GÜZELDAL (Medipol Başakşehir FK. ant.) hakkında: 16.02.2020 tarihinde oynanan Galatasaray A.Ş.-Medipol Başakşehir FK Spor Toto Gelişim Elit U14 Ligi müsabakasında, eylemi nedeniyle savunma istenmesine, (17.02.2020 tedbirli),

82- Muhammed EREN (Beşiktaş A.Ş.fut.) hakkında: 15.02.2020 tarihinde oynanan Beşiktaş A.Ş.-Kasımpaşa A.Ş. Spor Toto Gelişim Elit U15 Ligi müsabakasında, ihraç sonrası eylemi nedeniyle savunma istenmesine, (17.02.2020 tedbirli),

83- Abdülmecid DÖNMEZ (Beşiktaş A.Ş. fut.) hakkında: 15.02.2020 tarihinde oynanan Beşiktaş A.Ş.-Kasımpaşa A.Ş. Spor Toto Gelişim Elit U15 Ligi müsabakasında, hakem raporu dikkate alınarak kırmızı kartlık eylemi dışında ayrıca ceza tayinine yer olmadığına (kırmızı kart gereği 1 maç) (17.02.2020 tedbirli),

84-Emir TİNTİŞ (Galatasaray A.Ş.fut.) hakkında: 16.02.2020 tarihinde oynanan Galatasaray A.Ş.-Medipol Başakşehir FK Spor Toto Gelişim Elit U16 Ligi müsabakasında, sözle hakaret etmekten takdiren 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (17.02.2020 tedbirli),

85- Selman YILDIZ (Kasımpaşa A.Ş.fut.) hakkında: 16.02.2020 tarihinde oynanan Beşiktaş A.Ş.-Kasımpaşa A.Ş. Spor Toto Gelişim Elit U16 Ligi müsabakasında, hakeme eylemli sportmenliğe aykırı davranışta bulunmaktan 3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (17.02.2020 tedbirli),

86- Batuhan Şerif KAHVECİ (Fatih Karagümrükspor A.Ş.fut.) hakkında: 16.02.2020 tarihinde oynanan Cesar Grup Ümraniyespor-Fatih Karagümrükspor Spor Toto Gelişim Elit U16 Ligi müsabakasında, tahrik sonucu rakip takım futbolcusuna sözle hakaret etmekten 1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (17.02.2020 tedbirli),

87- Onur Can BELET (Cesar Grup Ümraniyespor fut.) hakkında: 16.02.2020 tarihinde oynanan Cesar Grup Ümraniyespor-Fatih Karagümrükspor Spor Toto Gelişim Elit U16 Ligi müsabakasında, rakip takım futbolcusuna sözle hakaret etmekten 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (17.02.2020 tedbirli),

88- Taha GÜMÜŞ (Fatih Karagümrükspor A.Ş.fut.) hakkında: 16.02.2020 tarihinde oynanan Cesar Grup Ümraniyespor-Fatih Karagümrükspor Spor Toto Gelişim Elit U15 Ligi müsabakasında, topsuz alanda rakip takım futbolcusuna kural dışı harekette bulunmaktan 3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, (17.02.2020 tedbirli),

89- Ülküm Gençlikspor Klb. hakkında: 19.01.2020 tarihinde oynanması gereken Konya İdman Yurduspor-Ülküm Gençlikspor Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakasında, müsabakaya gelmemek nedeniyle savunma istenmesine,

90- Dicle Aslanspor Klb. hakkında: 19.01.2020 tarihinde oynanması gereken Dicle Aslanspor-Kars Bld.Serhatspor Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakasında müsabakaya gelmemek nedeniyle savunma istenmesine,

91- Mezitli Mercanlarspor Klb. hakkında: 22.01.2020 tarihinde oynanması gereken Mersin Camspor-Mezitli Mercanlarspor Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakasında müsabakaya gelmemek nedeniyle savunma istenmesine,

92- Osmaniye Kadın Spor Klb. hakkında: 19.01.2020 tarihinde oynanması gereken Mersin Camspor-Osmaniye Kadın Spor Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakasında müsabakaya gelmemek nedeniyle savunma istenmesine,

93- Alibeyspor Klb. hakkında: 23.01.2020 tarihinde oynanması gereken Alibeyspor-Dudulluspor Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakasında, müsabaka isim listesini imzalayacak yetkili bulunmaması nedeniyle savunma istenmesine,

94- Erzincan GB Gençlik ve Spor Klb. hakkında: 23.01.2020 tarihinde oynanması gereken Rize Yeşilçayspor-Erzincan GB Gençlik ve Spor Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakasında müsabakaya gelmemek nedeniyle savunma istenmesine,

95- Iğdır Altınovaspor Klb. hakkında: 22.01.2020 tarihinde oynanması gereken Iğdır Altınovaspor-Kars Belediyesi Serhatspor Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakasında müsabakaya gelmemek nedeniyle savunma istenmesine,

96- Esenyurt Kartalspor Klb. hakkında: 20.01.2020 tarihinde oynanması gereken Esenyurt Kartalspor-Pendik Güvenspor Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakasında müsabakaya gelmemek nedeniyle savunma istenmesine,

97- Ülküm Gençlikspor Klb. hakkında: 25.01.2020 tarihinde oynanması gereken Aksaray Hasandağıspor-Ülküm Gençlikspor Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakasında müsabakaya gelmemek nedeniyle savunma istenmesine,

98- Erzincan Gençler Gücüspor Klb. hakkında: 25.01.2020 tarihinde oynanması gereken Erzincan Gençler Gücüspor-Trabzon İdman Ocağıspor Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakasında müsabakaya gelmemek nedeniyle savunma istenmesine,

99- Afyon İdman Yurdu Gençlik ve Spor Klb. hakkında: 23.01.2020 tarihinde oynanması gereken Konya İdman Yurdusupor-Afyon İdman Yurdu Gençlik ve Spor Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakasında müsabakaya gelmemek nedeniyle savunma istenmesine,

100- Dicle Aslanspor Klb. hakkında: 20.01.2020 tarihinde oynanması gereken Aksaray Dicle Aslanspor-Iğdır Altınovaspor Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakasında müsabakaya gelmemek nedeniyle savunma istenmesine,

101- Iğdır Altınovaspor Klb. Hakkında: 20.01.2020 tarihinde oynanması gereken Aksaray Dicle Aslanspor-Iğdır Altınovaspor Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası müsabakasında müsabakaya gelmemek nedeniyle savunma istenmesine,

102- Murat ACET (Cizre Serhatspor yön) Hakkında: 15.04.2019 tarihinde oynanan 1960 Silopispor-Cizre Serhatspor BAL Baraj müsabakası ile ilgili olarak; 02.03.2020 Pazartesi günü saat 13.00 da Kurulumuzda bilgi, görüş ve sözlü beyanlarının alınmasına, gelmediği takdirde dosyada ki bilgi ve belgelere göre karar verileceğinin hatırlatılmasına,

103- Hamit TAŞKIN (Cizre Serhatspor fut.) Hakkında: 15.04.2019 tarihinde oynanan 1960 Silopispor-Cizre Serhatspor BAL Baraj müsabakası ile ilgili olarak; 02.03.2020 Pazartesi günü saat 13.00 da Kurulumuzda bilgi, görüş ve sözlü beyanlarının alınmasına, gelmediği takdirde dosyada ki bilgi ve belgelere göre karar verileceğinin hatırlatılmasına,

104- Umut ARIKAN (Şehit Kamil Bld.spor fut.) Hakkında: 15.04.2019 tarihinde oynanan 1960 Silopispor-Cizre Serhatspor BAL Baraj müsabakası ile ilgili olarak; 02.03.2020 Pazartesi günü saat 13.00 da Kurulumuzda bilgi, görüş ve sözlü beyanlarının alınmasına, gelmediği takdirde dosyada ki bilgi ve belgelere göre karar verileceğinin hatırlatılmasına,

105- Abdurrahim VAROL (Cankurtaranspor fut.) Hakkında: 15.04.2019 tarihinde oynanan 1960 Silopispor-Cizre Serhatspor BAL Baraj müsabakası ile ilgili olarak; 02.03.2020 Pazartesi günü saat 13.00 da Kurulumuzda bilgi, görüş ve sözlü beyanlarının alınmasına, gelmediği takdirde dosyada ki bilgi ve belgelere göre karar verileceğinin hatırlatılmasına,

106- Fezayi ÖZDEN (Ağrı 1970 Spor yön.) Hakkında: 15.04.2019 tarihinde oynanan 1960 Silopispor-Cizre Serhatspor BAL Baraj müsabakası ile ilgili olarak; 02.03.2020 Pazartesi günü saat 13.00 da Kurulumuzda bilgi, görüş ve sözlü beyanlarının alınmasına, gelmediği takdirde dosyada ki bilgi ve belgelere göre karar verileceğinin hatırlatılmasına,

107- İdris DEMİR (1960 Silopispor fut.) Hakkında: 15.04.2019 tarihinde oynanan 1960 Silopispor-Cizre Serhatspor BAL Baraj müsabakası ile ilgili olarak; 02.03.2020 Pazartesi günü saat 13.00 da Kurulumuzda bilgi, görüş ve sözlü beyanlarının alınmasına, gelmediği takdirde dosyada ki bilgi ve belgelere göre karar verileceğinin hatırlatılmasına,

108- Yusuf ÇELİK (1960 Silopispor fut.) Hakkında: 15.04.2019 tarihinde oynanan 1960 Silopispor-Cizre Serhatspor BAL Baraj müsabakası ile ilgili olarak; 02.03.2020 Pazartesi günü saat 13.00 da Kurulumuzda bilgi, görüş ve sözlü beyanlarının alınmasına,

109- Uğur Aydın TUNCA (1960 Silopispor fut.) Hakkında: 15.04.2019 tarihinde oynanan 1960 Silopispor-Cizre Serhatspor BAL Baraj müsabakası ile ilgili olarak; 02.03.2020 Pazartesi günü saat 13.00 da Kurulumuzda bilgi, görüş ve sözlü beyanlarının alınmasına,

110- Umut Can BAHALI (1960 Silopispor fut.) Hakkında: 15.04.2019 tarihinde oynanan 1960 Silopispor-Cizre Serhatspor BAL Baraj müsabakası ile ilgili olarak; 02.03.2020 Pazartesi günü saat 13.00 da Kurulumuzda bilgi, görüş ve sözlü beyanlarının alınmasına,

111- Aziz SUNMAZ (1960 Silopispor yön.) Hakkında: 15.04.2019 tarihinde oynanan 1960 Silopispor-Cizre Serhatspor BAL Baraj müsabakası ile ilgili olarak; 02.03.2020 Pazartesi günü saat 13.00 da Kurulumuzda bilgi, görüş ve sözlü beyanlarının alınmasına,

112- Ahmet KAÇMAZ (1960 Silopispor tek.sor.) Hakkında: 15.04.2019 tarihinde oynanan 1960 Silopispor-Cizre Serhatspor BAL Baraj müsabakası ile ilgili olarak; 02.03.2020 Pazartesi günü saat 13.00 da Kurulumuzda bilgi, görüş ve sözlü beyanlarının alınmasına,

107- Muhammet Onur DEMİR (Kapadokya Göremespor fut.) Hakkında: 15.04.2019 tarihinde oynanan 1960 Silopispor-Cizre Serhatspor BAL Baraj müsabakası ile ilgili olarak; 02.03.2020 Pazartesi günü saat 13.00 da Kurulumuzda bilgi, görüş ve sözlü beyanlarının alınmasına, gelmediği takdirde dosyada ki bilgi ve belgelere göre karar verileceğinin hatırlatılmasına,

Hakem tarafından ikinci sarı kart veya bariz gol şansını önlemesi gibi oyun kurallarından doğan ihlaller nedeniyle oyundan çıkarılan futbolcular bir (1) müsabakadan men cezalarını, ihraç edildiği müsabakayı takip eden

ilk resmi müsabakada oynamamak suretiyle infaz ederler.

15-16 Şubat 2020 tarihlerinde oynanan Spor Toto Bölgesel Amatör Lig müsabakalarında hakem tarafından oyundan ihraç edilen aşağıda bilgileri yazılı futbolcular, Bir (1) müsabakadan men cezalarını,

ihraç edildiği müsabakayı takip eden ilk resmi müsabakada oynamamak suretiyle infaz edeceklerdir.

NEDEN KODUNA GöRE CEZALI FUTBOLCULAR (08-09 ŞUBAT 2020)

Kulüp

Adı

Soyadı

Maç

BERGAMA BELEDİYESPOR

ALİCAN

ÖZALTUN

BERGAMA BELEDİYESPOR-SALİHLİ BELEDİYE SPOR

ALİAĞA FUTBOL A.Ş.

ARDA

SALTAN

ALİAĞA FUTBOL A.Ş.-SÖKESPOR

GÜLBAHÇESPOR

BERKAY

DENİZ

ZAFERSPOR-GÜLBAHÇESPOR

NİZİPSPOR

BURAK

YILDIR

NİZİPSPOR-ADIYAMAN 1954 SPOR

SÖKESPOR

FERİT

OLGUN

ALİAĞA FUTBOL A.Ş.-SÖKESPOR

SANDIKLISPOR

FEYZULLAH

SELMAN

AYDIN YILDIZSPOR-SANDIKLISPOR

BEYOĞLU YENİÇARŞISPOR

RAMAZAN

AYDIN

BEYOĞLU YENİÇARŞISPOR-ARİFİYE KALAYCI SPOR

NİKSAR BELEDİYESPOR

ŞÜKRÜ

CANPOLAT

ÜNYE 1957 SPOR-NİKSAR BELEDİYESPOR

ADIYAMAN 1954 SPOR

TAYFUN

KARADAĞ

NİZİPSPOR-ADIYAMAN 1954 SPOR

19 Şubat 2020 tarihinde oynanan Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (ERTELEME) müsabakalarında hakem tarafından oyundan ihraç edilen aşağıda bilgileri yazılı futbolcular, Bir (1) müsabakadan men cezalarını, ihraç edildiği müsabakayı takip eden ilk resmi müsabakada oynamamak suretiyle infaz edeceklerdir.

NEDEN KODUNA GöRE CEZALI FUTBOLCULAR (19 ŞUBAT 2020)-Ertelenen Maçlar

Kulüp

Adı

Soyadı

Maç

ÇAL BELEDİYESPOR

HASAN CAN

TUNÇEL

ÇAL BELEDİYESPOR-KEPEZ BELEDİYESPOR

DSİ KARADENİZSPOR

KÖKSAL

AYAYDIN

DSİ KARADENİZSPOR-SALARHA

ESKİŞEHİR YUNUSEMRE SPOR

NACİ

YILDIRIMOĞLU

GÖYNÜK BELEDİYESİ SPOR-ESKİŞEHİR YUNUSEMRE SPOR

SALARHA

OSMAN SAMET

KAYİLİ

DSİ KARADENİZSPOR-SALARHA

Cafer GEYİK

Amt.Fut.Dis.Krl.Bşk.V.

NOT : Amatör Futbol Disiplin Kurulu kararlarına karşı yapılacak itiraz bedeli ile Kurulun vermiş olduğu para cezalarının Türkiye Garanti Bankası A.Ş. 1.Levent Ticari Şubesi 186-6297253 no'lu hesaba "itiraz bedeli veya para cezası bedelinden hangisinin olduğu" açıklaması ile birlikte yatırılması gerekmektedir. (IBAN NO: TR20 0006 2000 1860 0006 2972 53)

İtiraz dilekçesinde, iletişim bilgilerinin mutlaka yer almasına dikkat edilmelidir.

Yukarıda yazılı karar sonuçları şekli düzeltime tabi olabilir,

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.