TR
EN
Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun! 29.10.2023
Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, aziz Türk milletinin Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği büyük gayret ve fedakârlığı ile elde ettiğimiz; bağımsızlığın, demokrasinin, özgürlüğün ve aydınlığın sembolü olan Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmasının gururunu, mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyoruz. Atatürk'ün, "Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir" diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimiz, atalarımızdan bizlere kalan en büyük mirastır.

Cumhuriyetimizin 100. yılında tarihimizden aldığımız güçle geleceğe güvenle bakıyor, atalarımızın bizlere bıraktığı kutsal emanetin bütün değerleriyle sonsuza dek var olmasının hepimizin ortak sorumluluğu olduğunun bilinciyle, her alanda yeni zaferlere ulaşmak için emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz.


Cumhuriyetimizle yaşıt olmanın kıvancını yaşayan Türkiye Futbol Federasyonu olarak önümüzdeki yeni yüzyılda Türk futbolunun, Cumhuriyet değerleriyle birlikte dünya futbolunun önde gelen ülkeleri arasındaki yerini alması için gerekli tüm çalışmaları yapmaya azim ve kararlılıkla devam ediyoruz.

Bu vesileyle aziz Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu

Orjinal boyutları için tıklayınız