TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
21 Haziran Dünya ALS Günü 21.06.2021
21 Haziran Dünya ALS Günü

Biliyorsunuz 21 Haziran yılın en uzun günü, en kısa gecesidir. Hasta olanlar ve hastasına bakanlar bilirler ki, hasta ve yakınları için geceler çok daha zor geçer.

Hasta ve yakını, bir an önce günün doğmasını beklerler ki sıkıntılarına çözüm bulabilmek için yeniden umut olsun.

ALS hastaları için en uzun gün umudu ve sabrı temsil eder. En kısa gece ise, fazla umutsuzluğa kapılmamak gerektiğini, günün yeni umutlara yelken açacağına işarettir...

Her şeye rağmen nefes varsa umut vardır!

Sizler de paylaşın

21 Haziran Dünya ALS günüdür. Motor-nöron hastalığı olan ALS; istemli kasların (yürüme, elini, kolunu, ayaklarını hareket ettirme, konuşma, çiğneme vb gibi) giderek fonksiyonlarını kaybetmeleri ile bulguları ortaya çıkan nadir görülen bir hastalıktır. Türkiye'de her yıl 1.500 ila 3.000 arasındaki kişiye ALS tanısı konulurken, ülkede 6.000-8.000 civarında ALS hastası olduğu tahmin edilmektedir.

ALS-MNH Derneği her yıl 21 Haziran günü hastalarının sesini duyurmaya her zamankinden fazla çaba göstermektedir.

ALS hastaları her şeyi duyuyor, görüyor ama konuşamıyor. Türkiye'nin birçok yerindeki ALS hastalarının yalnız olmadıklarını duymaya ve bunu duyurmaya ihtiyaçları var.

Sizler de farkındalık videomuzu veya kendi videonuzu yayınlayarak hastalara nadir olsalar da yalnız olmadıklarını hissettirebilir, bugün yanlarında olduğunuzu paylaşabilirsiniz.

ALS-MNH Derneği

Orjinal boyutları için tıklayınız
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.