TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TamSaha'nın 146. sayısı yayında  02.01.2017
TamSahanın 146. sayısı yayında 

TamSaha dergisinin Ocak sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları, röportaj ve dosyalarla ele alan derginin 146. sayısı da dopdolu.

Spor Toto Süper Lig Değerlendirme
7 yıl sonra zirvede farklı bir renk var


Spor Toto Süper Lig'de 2016-17 sezonunu ilk yarısı 16 haftada sona erdi ve zirve turuncu-lacivertli yepyeni bir renge boyandı. 16 maçlık periyodu 36 puanla lider tamamlayan Medipol Başakşehir, kısa tarihinde ilk defa böyle bir başarıya imza atarken, 2009-10 sezonundaki Kayserispor liderliğinin ardından ilk defa şampiyonlar dışında bir takım bu noktaya ulaştı. Fenerbahçe'nin 2005-06 sezonundaki 16 maçlık yenilgisiz liderliğinden 11 sezon sonra Abdullah Avcı'nın öğrencileri de aynı başarıyı tekrarladı.


Yaşar Duran: "8-0 kalbimde büyük bir yaradır"

Fenerbahçe, Malatyaspor ve Sarıyer formalarıyla 1980'lerle 1990'ların ilk yarısına damgasını vurmuş bir kaleci var karşımızda. Kariyerine birçok şampiyonluk ve kupa sığdırmasına rağmen sadece 8-0'lık İngiltere maçıyla anılıyor olmasının kırgınlığını yaşayan unutulmaz kaleciyle futbol hayatını, transferlerini, hatıralarını konuştuk. Anlattığı sadece kendi hikâyesi değil, bir dönemin muhasebesi ve bu muhasebeden bugünün oyuncuları için çıkarılacak çok ders var.

Gülhan Gündüz: "Çocuk Koruma Beyanı'yla tarihi bir adım atıyoruz"

Çocukları koruyabilmek, insanlığın büyük problemlerinden biri. Spor alanları da bu korumasızlıktan muaf değil. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in Galatasaray'da başlattığı çocuk koruma projesi, şimdi de Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde çok daha geniş bir alana hitap ediyor. Esenlik ve Çocuk Koruma departmanının başında bulunan uzmanla bugüne kadar hangi adımların atıldığını ve gelecekle ilgili neler planlandığını konuştuk. Hedef, ilkeli futbolcuların yetiştiği ilkeli ortamları oluşturmak ve yepyeni bir Türk futbolcusu profilini ortaya çıkartmak. Gülhan Gündüz, Fatih Terim'in ağzından yapılacak "Çocuk Koruma Beyanı"nı tarihi bir adım olarak değerlendirip, "İnsan ve Çocuk Hakları Beyannamesi dünyada nasıl bir etkiyse, sporda Çocuk Koruma Beyanı da böyle bir etkiye sahiptir" diyor.

Kerem Ersoy: Babadan oğula FIFA kokartı

Türk futbolu FIFA kokartlı baba-oğul hakemleri gördü ama Fahir Ersoy ile Kerem Ersoy FIFA kokartlı yardımcı hakemlerin ilk örneği. Babası Fahir Ersoy'un izinden gidip 20 yıl sonra aynı kokartı takan 31 yaşındaki yardımcı hakem, maçlara da babasının 1996 yılında taktığı kokartı yanında taşıyarak çıkıyor. Kariyer hikâyesini TamSaha'ya anlatan başarılı hakem, UEFA'nın CORE kursuna katılmasını dönüm noktası olarak değerlendiriyor.

Ayrıca "Türkiye Tek Yürek: Teröre karşı omuz omuza", "UEFA Şampiyonlar Ligi: Beşiktaş buruk ve öfkeli", "UEFA Avrupa Ligi: Üç takım, iki lider", "UEFA Avrupa Ligi'ndeki Rakiplerimiz: Ne kolay ne de zor", "UEFA'dan önemli kararlar!", "Geçen Yılın Ardından: Bir 2016 masalı", "Beş Büyük Lig: Nice ve Leipzig burada, Leicester nerede?", "Steven Gerrard: Kaptan noktayı koydu", "FIFA Kulüpler Dünya Kupası: Real dünyanın da en büyüğü", "RB Leipzig: Hiç yoktan zirveye!", "Futbolun Uçak Kazaları: Gökte kayan yıldızlar", "Ege Kupası: Genç yıldızlar sahnede" dosyaları ile TamSaha'nın 146. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.