TR
EN
E- Bülten

U17 Bölgesel Gelişim Ligi'nde Finalistler Belli Oldu 4.05.2024
U17 Bölgesel Gelişim Liginde Finalistler Belli Oldu
Geri
İleri

U17 Bölgesel Gelişim Ligi finalleri Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde başladı.

Günün ilk yarı finalinde Sultanbeyli Belediye Spor, İnegöl Kafkas Spor Kulübü'nü 3-1 yenerek adını finale yazdırdı. Diğer karşılaşmada ise TPAO Batman Petrol Spor A.Ş'yi 2-1 mağlup eden Esenler Erokspor final biletini aldı. U17 Bölgesel Gelişim Ligi'nde Sultanbeyli Belediye Spor ile Esenler Erokspor arasındaki final 7 Mayıs'ta saat 18.00'de oynanacak. Aynı gün üçüncülük müsabakasında TPAO Batman Petrol Spor A.Ş. ile İnegöl Kafkas Spor Kulübü saat 15.00'te karşı karşıya gelecekler. U17 Bölgesel Gelişim Ligi'nde finale çıkan takımlar aynı zamanda Elit B Ligi'ne yükselme hakkını elde etti. Üçüncülük müsabakası oynayacak takımlar 9 Mayıs'ta Elit B Ligi'nde gruplarını 7. basamakta bitiren takımlar ile önümüzdeki sezon Elit B Ligi'nde yer almak için karşılaşacak.

Yarı final karşılaşmaları öncesinde TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yönetiminde kulüplerin gençlik gelişim teknik sorumluları ve yaş grubu antrenörleriyle bir toplantı yapıldı. Toplantıda özellikle müsabakaların fair play kuralları çerçevesinde geçmesini sağlayacak yaklaşımlar üzerinde duruldu. Ayrıca katılımcılar kurallar hakkında bir kez daha bilgilendirildi. Maçlardan önce fair play metni okundu ve centilmenliğin önemi bir kez daha vurgulandı. Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, TFF Bölge Antrenörleri Müdürü Fatih Azak, TFF Gelişim Ligleri Müdür Yardımcısı Faruk Güney, hakemler, gençlik gelişim teknik sorumluları, yaş grubu antrenörleri ve kaptanlar müsabakaları izleyen genç milli takım antrenörleri Eren Güngör ve Erdal Güneş ile futbolun ortak payda olduğuna, fair play ve saygının da oyununun en önemli değerleri arasında yer aldığına vurgu için objektiflerin karşısına geçti.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, bu uygulamaların tüm kategorilerin finallerinde devam edeceğini söyledi. Çetin, fair play olgusunun genç yaşlarda oyunculara aşılanmasının gelecekte futbolumuzu daha da güzelleştireceğine dikkat çekti.

Gelişim Ligleri finalleri 5 Mayıs'ta oynanacak U19 Bölgesel Gelişim Ligi yarı final karşılaşmalarıyla devam edecek.

Geri
İleri