TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI


 
U16 Milliler, Ege Kupası'nda Kosova'yı 1-0 yendi (Video) 15.01.2020
U16 Milliler, Ege Kupasında Kosovayı 1-0 yendi (Video)
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 21. kez düzenlenen ve U16 Milli Takımlarının katıldığı Mercedes-Benz Ege Kupası, bugün oynanan karşılaşmalarla başladı.

A Grubu'nda yer alan U16 Milli Takımımız, Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası'nda oynanan karşılaşmada Kosova'yı 1-0 yenerek turnuvaya galibiyetle başladı. Aynı grupta Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası'nda oynanan günün diğer maçında ise İrlanda Cumhuriyeti, Tanzanya'yı 1-0 mağlup etti.

Altınordu Şenes Erzik Sahası'nda oynanan B Grubu karşılaşmalarında ise Kore Cumhuriyeti Ukrayna'yı 3-0, Arnavutluk, ise Makedonya'yı 1-0 mağlup etti.
 
Türkiye 1-0 Kosova
 
 Stat: Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi
 
Hakemler: Efe Soysal, Eren Öksüzler, Sami Menteş
 
Türkiye: Emre Bilgin - Egemen Tutar, Emir Ortakaya, Necati Bilgiç, Melih Bostan (Dk.41 Adem Metin Türk), Ahmet Karademir (Dk.61 Hamza Yiğit Akman), Mahmut Afşar, Eren Taha Akgeyik (Dk.41 Ersin Yılmaz , Ulusoy Mert Kabasakal (Dk.41 Buğra Çağlıyan), Efe Birinci (Dk.41 Emir Tintiş), Yiğit Kerem
 
Kosova: Laurence Shala (Dk.80 Art Hoti)- Riad Jashari (Dk.70 Milot Ajeti ), Justin Gjergji, Yll Tupalla (Dk.58 Igball Jashari), Luis Hoti, Aridon Morina, Arvanit Rexhaj (Dk.80 Violent Bajrami), Etnik Bruti (Dk.70 Blendi Muji), Diar Nikqi ( Dk.80 Dlerion Avdimetaj), Levin Krasniqi, Andi Bashota (Dk.58 Klodis Muharremi)
 
Sarı Kart: Emir Ortakaya, Ulusoy Mert Kabasakal (Türkiye)
 
Goller: Dk.53 Mahmut Afşar (Türkiye)



Puan Tablosu:

21. Mercedes-Benz Ege Kupası Fikstür ve Puan Cetveli

A GRUBU

O

G

B

M

A

Y

P

B GRUBU

O

G

B

M

A

Y

P

1. İrlanda Cum.

1

1

0

0

1

0

3

1. Kore Cum.

1

1

0

0

3

0

3

2. Türkiye

1

1

0

0

1

0

3

2. Arnavutluk

1

1

0

0

1

0

3

3. Kosova

1

0

0

1

0

1

0

3. Makedonya

1

0

0

1

0

1

0

4. Tanzanya

1

0

0

1

0

1

0

4. Ukrayna

1

0

0

1

0

3

0

Maç Programı:

Tarih-Saat

Grup

Takım

Skor

Takım

Stat / Yer

15.01.2020 - 12.30

A

İrlanda C.

1-0

Tanzanya

Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1

15.01.2020 - 12.30

B

Ukrayna

0-3

Kore C.

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

15.01.2020 - 15.15

A

Türkiye

1-0

Kosova

Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2

15.01.2020 - 15.15

B

Arnavutluk

1-0

Makedonya

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

17.01.2020 - 12.30

A

Kosova

-

Tanzanya

Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1

17.01.2020 - 12.30

B

Makedonya

-

Kore C.

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

17.01.2020 - 15.15

A

Türkiye

-

İrlanda C.

Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2

17.01.2020 - 15.15

B

Ukrayna

-

Arnavutluk

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

19.01.2020 - 12.00

A

İrlanda C.

-

Kosova

Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1

19.01.2020 - 12.00

B

Makedonya

-

Ukrayna

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

19.01.2020 - 14.30

A

Tanzanya

-

Türkiye

Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2

19.01.2020 - 14.30

B

Kore C.

-

Arnavutluk

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

21.01.2020 - 12.00

7-8.'lik maçı

Altınordu Doğan Emültay Sahası -3 - Suni Çim

21.01.2020 - 12.00

5-6.'lık maçı

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

21.01.2020 - 12.00

3-4.'lük maçı

Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1

21.01.2020 - 14.30

Final

Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2


Geri
İleri
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.