TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U 16 » U-16 Milli Takım Haber Detay Sayfası
Türkiye ile Kore Cumhuriyeti Ege Kupası'nda final oynayacak 19.1.2020
Türkiye ile Kore Cumhuriyeti Ege Kupasında final oynayacak
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 21. kez düzenlenen ve U16 Milli Takımlarının katıldığı Mercedes-Benz Ege Kupası'nda üçüncü gün karşılaşmalar sonunda Türkiye ile Kore Cumhuriyeti final oynamaya hak kazandı.

A Grubu'nda yer alan U16 Milli Takımımız Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası'nda Tanzanya  ile karşı karşıya geldi. Millilerimiz Tanzanya ile 2-2 berabere kaldı ve final vizesini aldı.

Aynı grupta günün diğer maçında Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası'nda İrlanda Cumhuriyeti Kosova'yı 4-0 mağlup etti.

B Grubu'ndaki karşılaşmalarda ise Altınordu Şenes Erzik Sahası'ndaki maçlarda, Kore Cumhuriyeti, Arnavutluk ile karşı karşıya geldi. Arnavutluk'u 2-0 yenen Kore Cumhuriyeti finalde Milli Takımımızın rakibi oldu. B Grubu'nda günün diğer maçında Ukrayna, Makedonya'yı 1-0 yendi.

Türkiye 2-2 Tanzanya

Stat: Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi

Hakemler: Barış Asım Ünal, Yaşar Can Daşdelen, Ahmet Kıvanç Kader

Türkiye: Emre Bilgin - Egemen Tutar (Dk.35 Emir Ortakaya), Buğra Çağlıyan, Adem Metin Türk (Dk.49 Ahmet Karademir - Dk.65 Mahmut Afşar), Melih Bostan, Eren Taha Akgeyik (Dk.35 Ersin Yılmaz - Dk.70 Emir Tintiş), Mevlüt Han Ekelik (Dk.49 Ulusoy Mert Karasakal), Ahmet Buğra Güven, Hamza Yiğit Akman, Efe Birinci (Dk.70 Emirhan İlkhan), Yiğit Kerem (Dk.49 Necati Bilgiç)
 
Tanzanya: Miraji Rashid Miraji - Thabit Tırshan Thabit, Daniel Ndalo Kamoga, Anyimike Shauri Nwalupeta, Ladaki Juma Chasambi, Abdulrazaq Salum Athuman (Dk.41 Omari Hassani Yahaya), Omar Abbas Omar, Enzo Genilson Mlew, Abubakar Abudallah Sabian, Hamis Mohamed Manguka, Kassim Ibrahim Yahya  
 
Sarı Kartlar: 
Abubakar Abudallah Sabian, Miraji Rashid Miraji  (Tanzanya)

Goller: Dk.37 Melih Bostan (Pen), Dk.80 Emir Ortakaya (Türkiye) - Dk.32 Omar Abbas Omar, Dk.44  Omari Hassani Yahaya (Tanzanya)




21. Mercedes-Benz Ege Kupası Fikstür ve Puan Cetveli

A GRUBU

O

G

B

M

A

Y

P

B GRUBU

O

G

B

M

A

Y

P

1. Türkiye

3

2

1

0

4

2

7

1. Kore Cum.

3

3

0

0

8

1

9

2. İrlanda C.

3

2

0

1

5

1

6

2. Arnavutluk

3

2

0

1

2

2

6

3. Tanzanya

3

1

1

1

6

5

4

3. Ukrayna

3

1

0

2

1

4

3

4. Kosova

3

0

0

3

2

8

0

4. Makedonya

3

0

0

3

1

5

0

Tarih-Saat

Grup

Takım

Skor

Takım

Stat / Yer

15.01.2020 - 12.30

A

İrlanda C.

1-0

Tanzanya

Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1

15.01.2020 - 12.30

B

Ukrayna

0-3

Kore C.

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

15.01.2020 - 15.15

A

Türkiye

1-0

Kosova

Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2

15.01.2020 - 15.15

B

Arnavutluk

1-0

Makedonya

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

17.01.2020 - 12.30

A

Kosova

2-4

Tanzanya

Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1

17.01.2020 - 12.30

B

Makedonya

1-3

Kore C.

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

17.01.2020 - 15.15

A

Türkiye

1-0

İrlanda C.

Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2

17.01.2020 - 15.15

B

Ukrayna

0-1

Arnavutluk

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

19.01.2020 - 12.00

A

İrlanda C.

4-0

Kosova

Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1

19.01.2020 - 12.00

B

Makedonya

0-1

Ukrayna

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

19.01.2020 - 14.30

A

Tanzanya

2-2

Türkiye

Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2

19.01.2020 - 14.30

B

Kore C.

2-0

Arnavutluk

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

21.01.2020 - 12.00

7-8.'lik maçı

Makedonya

-

Kosova

Altınordu Doğan Emültay Sahası -3 - Suni Çim

21.01.2020 - 12.00

5-6.'lık maçı

Ukrayna

-

Tanzanya

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

21.01.2020 - 12.00

3-4.'lük maçı

İrlanda C.

-

Arnavutluk

Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1

21.01.2020 - 14.30

Final

Kore C.

-

Türkiye

Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2


Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.