TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
ZTK Çeyrek ve Yarı Final kuraları çekildi 7.02.2017
ZTK Çeyrek ve Yarı Final kuraları çekildi
Geri
İleri

2016-2017 sezonu Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek ve Yarı Final kuraları, TFF'nin Beykoz-Riva'daki idari merkezinde bulunan Orhan Saka Salonu'nda çekildi.

Kura törenine TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, TFF Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik, Maç Planlanma Müdürü Besim Yalçın ve kulüp temsilcileri katıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Servet Yardımcı kura töreninininde şöyle konuştu: "Hoşgeldiniz. Ziraat Türkiye Kupası'na 127'si profesyonel, 31'i amatör 158 takım ile başladık. Bugün 8 takım ile beraberiz. Artık yavaş yavaş finale ilerliyoruz. Türkiye Kupası 55 yıllık köklü bir geçmişe sahip. Tüm Türkiye'yi kucaklamak için yapılan bu organizasyonun marka değerini düşürecek açıklamalardan uzak durmak gerekiyor. Başında özellikle Türkiye yazan bu kupanın manevi değerini de hep beraber sahiplenmeliyiz. Biz de Türkiye Futbol Federasyonu olarak kupanın marka değerini arttırmak için çalışmalarımıza gelecek sezon için de devam ediyoruz. Amacımız kupanın farkındalığını arttırmak ve değerini daha da üst seviyeye çekmek. Bildiğiniz gibi kupa maçlarını geçtiğimiz hafta sonu oynattık. Amacımız kupaya verdiğimiz önemin altını çizmekti. Maçların hafta sonu oynanmasından ötürü tüm futbol paydaşlarının bu durumdan kazançlı çıktığına inanıyoruz. Gerek ATV, gerek A Spor ve A2 kanalı 140'ın üzerinde maçı canlı yayınladı. Turkuvaz Medya Grubu'na teşekkür ediyorum. Ziraat Bankası'na yıllardır verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ediyorum. Artık kupa, Ziraat Bankası adıyla anılmaya başlandı. Kupanın herkese hayırlı olmasını diliyorum; başarılar diliyorum. Dostça, sportmence ve futbolun ön plana çıktığı maçlar temenni ediyoruz. Geldiğiniz için teşekkürler."

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez ise kura çekimi öncesi yaptığı konuşmasında şunları söyledi: "Hayırlı günler diliyorum. 55. kez düzenlediğimiz bu kupa çok önemli. Türkiye Ligi'nden sonra kulüplerin de, TFF'nin de, tüm futbol ailesinin de önem vermesi gereken bir kupa. TFF olarak biz her sene daha fazla olanak sağlamaya gayret ediyoruz. Zannediyorum bu sene Ziraat Türkiye Kupası sebebiyle kulüplerimize 35 milyon lira civarı katkı sağlandı. Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzun bir düşüncesi var. Bu kupayı hem maddi olarak, hem de PR olarak çok üst düzeye getirmek istiyoruz. Tüm Türkiye'yi kucaklayan bu kupanın spor yaptığımız yıllarda özellikle İngiltere'de seyrettiğimiz tüm ülkeyi kucaklayan o turnuvalara benzer bir şekilde devam etmesini istiyoruz. Marka değerinin de artacağını düşünüyoruz. Ben katkı veren tüm kulüplere, Turkuvaz Medya Grubu'na ve sponsorumuz olan Ziraat Bankası'na çok teşekkür ediyorum. Diğer katkı verecek paydaşları da bu turnuvaya bekliyoruz. İyi olan kazansın.  Dostluk, birlik, beraberlik mesajları verilecek maçlar temenni ediyorum."

Çeyrek Final ilk maçları 28 Şubat, 1 ve 2 Mart'ta, rövanşları ise 4, 5 ve 6 Nisan'da, Yarı Final ilk karşılaşmaları 25, 26 ve 27 Nisan'da, rövanşları ise 16, 17 ve 18 Mayıs'ta oynanacak.

Kura çekimi sonunda çift maç eleme usulüne göre oynacak Çeyrek Final ve Yarı Final eşleşmeleri şöyle oluştu:

ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMELERİ

ÇEYREK FİNAL 1.MAÇLAR (28 ŞUBAT - 01-02 MART 2017)

KASIMPAŞA A.Ş.

-

ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.

SİVASSPOR

-

ATİKER KONYASPOR

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK

-

AKHİSAR BELEDİYESPOR

KAYSERİSPOR

-

FENERBAHÇE A.Ş.

ÇEYREK FİNAL 2.MAÇLAR (04-05-06 NİSAN 2017)

ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.

-

KASIMPAŞA A.Ş.

ATİKER KONYASPOR

-

SİVASSPOR

AKHİSAR BELEDİYESPOR

-

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK

FENERBAHÇE A.Ş.

-

KAYSERİSPOR

YARI FİNAL EŞLEŞMELERİ

YARI FİNAL 1.MAÇLAR (25-26-27 NİSAN 2017)

KASIMPAŞA A.Ş. - ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.

-

SİVASSPOR - ATİKER KONYASPOR

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK - AKHİSAR BELEDİYESPOR

-

KAYSERİSPOR - FENERBAHÇE A.Ş.

YARI FİNAL 2.MAÇLAR (16-17-18 MAYIS 2017)

SİVASSPOR - ATİKER KONYASPOR

-

KASIMPAŞA A.Ş. - ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.

KAYSERİSPOR - FENERBAHÇE A.Ş.

-

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK - AKHİSAR BELEDİYESPOR

Geri
İleri
Fikstürler
Site İçi Arama
Detaylı Arama
Puan Cetvelleri
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.