TR
EN
E- Bülten

Akademi Projesi'nde Nisan Ayı Ziyaretleri Başladı 4.04.2024
Akademi Projesinde Nisan Ayı Ziyaretleri Başladı
Geri
İleri
Türkiye Futbol Federasyonu'nun Double Pass firması iş birliği ile yürüttüğü Futbol Akademileri Projesi'nde kulüp ziyaretleri sürüyor.

Türk futbolunda oyuncu gelişimi ve sürdürülebilir akademi modeli oluşturmak amacıyla düzenlenen ve koordinatörlüğünü TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yürüttüğü proje kapsamında 3-4 Nisan tarihlerinde Double Pass eğitmenleri ile TFF FGD kulüp akademileri sorumluları ve TFF antrenör eğitimcileri  Fenerbahçe, Kasımpaşa ve Rams Başakşehir kulüplerine konuk oldu.

Ziyaretlerde "Kulüp ve Akademi Yönetimi", "Takım Geliştirme", "Antrenman Planlaması" konu başlıklarında eğitimler ve toplantılar gerçekleştirildi. Yaş grubu takımlarıyla örnek saha uygulamaları yapıldı.

Fenerbahçe'ye giden heyette Double Pass'ten Ceri Charles Bowley ve Zurab Amirian ile Gelişim Ligleri Müdürü Yücel Uyar, Double Pass Projesi Müdür Yardımcısı Emre Aydemir, TFF'nin antrenör eğitimcileri Serhat Sütlü ve Osman Üstünel yer aldılar. Eğitimlere Fenerbahçe Akademi Direktörü Sedat Karabük ve yaş grubu antrenörleri katıldılar. 

Kasımpaşa ziyaretini Double Pass eğitmenleri Sander van Praet ve Gabriel Calderon Pellegrino ile TFF Kulüp Akademileri Süper Lig Sorumlusu Ümit Turmuş, TFF Grassroots Müdürü Nur Mustafa Gülen ile TFF'nin antrenör eğitimcileri Sercan Görgülü ve Erkan Ferin gerçekleştirdiler. Eğitimlerde Kasımpaşa Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Erkan Çoker yer aldı.  

RAMS Başakşehir Futbol Kulübü'ne giden heyette Double Pass'ten Steven Vanharen ve Joost Hendrickx ile TFF Kulüp Akademileri Elit Oyuncu Gelişim Müdürü Fatih Serkan Albayrak ve TFF'nin antrenör eğitimcileri Altan Aksoy ile Aydın Yılmaz yer aldılar. Eğitimlere RAMS Başakşehir Futbol Kulübü Akademi Direktörü İlyas Öztürk ile yaş grubu antrenörleri katıldılar. Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü ve Futbol Akademileri Projesi'nin koordinatörü Oğuz Çetin de RAMS Başakşehir Futbol Kulübü'nde yapılan saha uygulamalarını izledi. Çetin ayrıca antrenörler ile görüş alışverişinde bulundu.

Futbol Akademileri Projesi kapsamındaki ziyaretler Beşiktaş, Galatasaray, İstanbulspor, MKE Ankaragücü, Siltaş Yapı Pendikspor ve VavaCars Fatih Karagümrük ile devam edecek.

Geri
İleri