TR
EN
E- Bülten

Antrenör Eğitim Programları Sürüyor 23.03.2024
Antrenör Eğitim Programları Sürüyor
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen UEFA A 25 ve  UEFA B 40-41-42 gruplarının ilk aşama eğitimleri sona erdi.

"Gerçek Temelli", "Akıcı Oyun İçinde" ve "Aday Antrenör Odaklı" olarak gerçekleştirilen eğitimlerin tamamlanmasının ardından, aday antrenörlerin kulüplerde program konularıyla ilgili olarak pratik staj yaparak yeterlik seviyelerini artırmaları hedefleniyor. Bu süreç online eğitimler ile  antrenör eğitimcileri tarafından yakından takip edilecek.

Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, sona eren eğitimlerin  ardından yaptığı değerlendirmede, “Aday antrenörlerimizin farklı özelliklere sahip oyuncuların ihtiyaçlarını karşılamak için metodolojiyi net bir şekilde kavramasını istiyoruz. Oyunun ruhuna ve spor etiğine uygun değerleri benimseyen, oyuncu esenliğini ön planda tutan bir anlayışla oyun ve oyuncu gelişimine katkı sunan antrenörleri kazandırmak Antrenör Eğitim Programlarının temel hedeflerinden” ifadelerine yer verdi.

Eğitimlerde Antrenör Eğitim Programları Müdürü Emrah Aykurt ve antrenör eğitimcileri Fatih Serkan Albayrak, Furkan Köseoğlu, Altan Aksoy, Serhat Sütlü, Murat Kaya, Erkan Ferin, Osman Üstünel, Aydın Yılmaz, Kemal Coşkun, Nur Mustafa Gülen ve Ömer Aysan Barış görev aldı.

Geri
İleri