TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Hamdi Aslan: "Daha iyi olacağız" 18.11.2006
Hamdi Aslan: "Daha iyi olacağız"

Avrupa Bayanlar Futbol Şampiyonası ön eleme maçında, Kuzey İrlanda'yı 1-0 yenen (A) Milli Bayan Takımı'nda sevinç yaşanıyor.

Teknik direktör Hamdi Aslan, maç sonrası yaptığı açıklamada, yeni bir takım olduklarını anımsatarak, her oynadıkları maçta gördükleri eksikleri gidererek daha iyi bir takım haline gelmek istediklerini söyledi.

Bayan futbolunun bir galibiyetle kalkınmayacağını, bunun devamlılığını sağlamak için çalışma içinde olduklarını belirten Aslan, ''Kazanmak tabii ki çok güzel bir duygu. Oyuncularımı teker teker tebrik ediyorum. Şu anda sonuçlara bakıp ne bu işi biz hallettik demeli ne de karamsar olmalıyız. Çünkü önümüzde çok uzun süreç var'' dedi.

Aldıkları galibiyetin bayan futbolunun ilerlemesi için iyi bir başlangıç olduğunu ifade eden Aslan, şöyle konuştu:''Şampiyonada kendimize belli bir hedef koymadık. Çünkü henüz bir aylık bir takımız. Burada bütün arkadaşlarımızı tebrik etmek gerek. Hayatlarını bu işten kazanmadıkları halde, büyük fedakarlık gösterdiler. Önemli olan her oynadığımız maçta eksiklerimizi görmek ve daha iyi bir takım haline gelmek. Bundan sonraki 2 maçın da zorlu geçeceğini düşünüyorum.''

Etkili oyuncularından Reyhan'ın çift sarı karttan kırmızı kart görmesini de değerlendiren Aslan, ''Reyhan iyi bir oyucumuzdu. Arkadaşlarının onun yokluğunu hissettirmeyeceğine inanıyorum'' diye konuştu.

Bayan Milli Futbol Takımları Teknik Sorumlusu Fethi Demircan da, bayan futbolunun Türkiye'de her geçen gün geliştiğini ifade etti.

Bayan futbolunda altyapı olduğu takdirde, erkekler kadar başarılı olunacağını savunan Demircan, ''Bu çocukları yeni kurulan liglerden topluyoruz. Büyük çoğunluğu da sokaklardan geliyor. İnşallah tur atlayacağız ve büyük bir başarıya imza atacağız'' dedi.

Türkiye'yi galibiyete taşıyan gölün sahibi Esra ise, kazanmanın güzel bir duygu olduğunu, topa vurduğu an, gol olacağını hissettiğini söyledi.

Kaleci Duygu da, kısa sürede hazırlanmalarına rağmen galibiyete ulaştıklarını belirterek, gruptan çıkacaklarına inandıklarını kaydetti. Bayan futbolunun gelişebilmesi için başarının gerektiğini vurgulayan Duygu, amaçlarının bu başarıyı yakalayarak bayan futbolunu daha ileriye taşımak olduğunu kaydetti.

 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.