TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup
Takımlar O G B M A Y P
1.İSVEÇ 4 2 1 1 5 3 7
2.RUSYA 4 2 1 1 4 3 7
3.TÜRKİYE 4 1 0 3 4 7 3
Tüm Maçlar
07.09.2018 21:45
Şenol Güneş Spor Kompleksi, Trabzon
2. Grup
TÜRKİYE
1 - 2
RUSYA

10.09.2018 21:45
Friends Arena, Solna
2. Grup
İSVEÇ
2 - 3
TÜRKİYE

11.10.2018 21:45
Kaliningrad Stadyumu
2. Grup
RUSYA
0 - 0
İSVEÇ

14.10.2018 19:00
Fisht Olympic Stadyumu, Sochi
2. Grup
RUSYA
2 - 0
TÜRKİYE

17.11.2018 20:00
Konya Büyükşehir Belediyesi
2. Grup
TÜRKİYE
0 - 1
İSVEÇ

20.11.2018 22:45
Friends Arena - Solna
2. Grup
İSVEÇ
2 - 0
RUSYA

EURO 2020 FİNALLERİNE KATILIM HAKKI NASIL ELDE EDİLECEK?

Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar (20 takım), final turnuvasına doğrudan katılma hakkını elde edecek.

Kalan dört takım ise, Mart 2020'de oynanacak UEFA Uluslar Ligi'nden gelecek takımların oynayacağı play-off karşılaşmaları yoluyla belirlenecek.

Kasım ayı içerisinde grup maçları tamamlanan UEFA Uluslar Ligi'nde kendi liglerindeki gruplarını birinci bitirmiş 16 takım, mevcut durumda play-off müsabakalarına katılma hakkını elde etti. Ancak bu takımlardan grup elemeleri vasıtasıyla UEFA EURO 2020'ye doğrudan katılma hakkı kazanan olduğu takdirde, yerlerini kendi liglerinde en iyi sıralamaya sahip bir sonraki takım alacak. Bir ligden (A-B-C-D) play-off oynayacak yeterli takım sayısına ulaşılamadığı takdirde, başka ligde bulunan ve UEFA Uluslar Ligi genel sıralamasında üstte yer alan ülke, ilgili ligin play-off maçlarına alınacak.

EURO 2020 ELEMELERİ MÜSABAKA TAKVİMİ

1. Hafta: 21-23 Mart 2019

2. Hafta: 24-26 Mart 2019

(UEFA Uluslar Ligi Yarı Finalleri: 5-6 Haziran 2019)

3. Hafta: 7-8 Haziran 2019

(UEFA Uluslar Ligi Final/Üçüncülük Maçı: 9 Haziran 2019)

4. Hafta: 10-11 Haziran 2019

5. Hafta: 5-7 Eylül 2019

6. Hafta: 8-10 Eylül 2019

7. Hafta: 10-12 Ekim 2019

8. Hafta: 13-15 Ekim 2019

9. Hafta: 14-16 Kasım 2019

10. Hafta: 17-19 Kasım 2019


EURO 2020 ELEME GRUPLARI

A Grubu: İngiltere, Çekya, Bulgaristan, Karadağ, Kosova

B Grubu: Portekiz, Ukrayna, Sırbistan, Litvanya, Lüksemburg

C Grubu: Hollanda, Almanya, Kuzey İrlanda, Estonya, Beyaz Rusya

D Grubu: İsviçre, Danimarka, İrlanda Cumhuriyeti, Gürcistan, Cebelitarık

E Grubu: Hırvatistan, Galler, Slovakya, Macaristan, Azerbaycan

F Grubu: İspanya, İsveç, Norveç, Romanya, Faroe Adaları,Malta

G Grubu: Polonya, Avusturya, İsrail, Slovenya, Makedonya, Letonya

H Grubu: Fransa, İzlanda, Türkiye, Arnavutluk, Moldova, Andorra

I Grubu: Belçika, Rusya, İskoçya, Kıbrıs Rum Kesimi, Kazakistan, San Marino

J Grubu: İtalya, Bosna Hersek, Finlandiya, Yunanistan, Ermenistan, Lihtenştayn

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.