U19 Kadın Milli Takımımızın 3 - 9 Ekim tarihleri arasında Antalya'da ev sahipliği yapacağı UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu maçlarının aday kadrosu belli oldu. 2. Grup'ta sırasıyla Azerbaycan, Kıbrıs ve İsviçre ile karşılaşacak Milli Takımımızda aday kadroya davet edilen oyuncular, 24 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 14:30'da Antalya The Sense Deluxe Hotel Side'de toplanacak.
48 takımın, 4'erli olarak 12 gruba ayrıldığı eleme turunda, gruplarını ilk iki sırada bitiren ekipler ile en iyi 2 grup üçüncüsü Elit Tur'a yükselecek.
U19 Kadın Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Eleme Turu aday kadrosunda şu isimler bulunuyor:
Kaleciler:
Bedriye Cam (Şanlıurfa Gençlik Spor), İrem Damla Şahin (Soya Spor Gençlik), Zeynep Efsanur Koyun (Karadeniz Ereğli Belediye Spor)
Defans:
Cansu Nur Kaya (Pendik Çamlık Spor), Dilan Yeşim Taşkın (SKN St. Pölten Frauen), Ece Tütüncü (Dudullu), Ferda İpek Çevik (Dudullu), Havana Dilbe (Horozkentspor), Melisa Özarslan (VfL Bochum), Serra Can (Karadeniz Ereğli Belediye Spor)
Orta Saha:
Berdan Bozkurt (Dudullu), Büşra Kuru (FC Speyer), Diyan Ceyhan (Hakkari Gücü Spor), Fatma Beyza Şahin (USC Landhaus), Helin Ataç (Kocaeli Bayan Futbol Kulübü), Kevser Kartal (1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor), Pelin Nur Çelebi (Fomget Gençlik ve Spor), Seda Nur İncik (1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor), Şehriban Dülek (Pendik Çamlık Spor)
Forvet:
Birgül Sadıkoğlu (Eskişehir Öncü Spor Kulübü), İrem Eren (Beşiktaş A.Ş.), Melike Öztürk (Horozkentspor)
Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas
Teknik Direktör: Suat Okyar
U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu Maç Programı:
Tarih - Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat / Yer |
03.10.2018 - 13:00 |
İSVİÇRE |
- |
KIBRIS |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 2 |
03.10.2018 - 16:30 |
AZERBAYCAN |
- |
TÜRKİYE |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 1 |
06.10.2018 - 13:00 |
İSVİÇRE |
- |
AZERBAYCAN |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 2 |
06.10.2018 - 16:30 |
TÜRKİYE |
- |
KIBRIS |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 1 |
09.10.2018 - 16:30 |
KIBRIS |
- |
AZERBAYCAN |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 2 |
09.10.2018 - 16:30 |
TÜRKİYE |
- |
İSVİÇRE |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 1 |