U17 Kız Milli Takımımızın, 1-7 Ekim 2017 tarihleri arasında Estonya'da katılacağı 2017-18 UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu aday kadrosu belli oldu.
U17 Kız Milli Takımı, 26 Eylül 2017 Salı günü Beykoz-Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde bir araya gelecek ve 29 Eylül 2017 gününe kadar hazırlıklarını burada sürdürecek. U17 Kız Milliler, 29 Eylül'de ise eleme turu maçları için Estonya'nın başkenti Tallinn'e gidecek.
U17 Kız Milli Takımı, 2017-18 UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 7. Grup'ta ev sahibi Estonya'nın yanı sıra, Çek Cumhuriyeti ve Hollanda ile mücadele edecek. 44 takımın, 4'erli olarak 11 gruba ayrıldığı 2017-18 UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu'nda, gruplarını ilk iki sırada bitiren ekipler ile en iyi 5 grup üçüncüsü, Elit Tur'a yükselecek.
Teknik direktör Necla Güngör Kırağası yönetimindeki U17 Kız Milli Takımı'nın 2017-18 UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu aday kadrosunda şu isimler yer alıyor:
Adı Soyadı |
Kulübü |
Mevki |
Doğum Tarihi |
Sude Nur Sözüdoğru |
Horozkent Spor |
Kaleci |
10.06.2002 |
Simge Cam |
Geçit Belediyespor |
Kaleci |
22.11.2001 |
Senem Pınar Özer |
Beşiktaş A.Ş. |
Kaleci |
31.01.2001 |
Aze Sude Sayın |
Dudullu |
Defans |
10.11.2001 |
Didem Dülber |
Fomget Gençlik ve Spor |
Defans |
21.03.2002 |
Ferda İpek Çevik |
Dudullu |
Defans |
14.05.2001 |
Havane Dilbe |
Horozkent Spor |
Defans |
08.03.2001 |
İlayda Ekmekçi |
Fomget Gençlik ve Spor |
Defans |
27.04.2001 |
Selin Türkoğlu |
Karadeniz Ereğli Belediye Spor |
Defans |
03.01.2002 |
Selin Akgün |
FC Köln |
Defans |
10.07.2002 |
Büşra Kuru |
FC Speyer 09 |
Orta Saha |
24.10.2001 |
Elif Keskin |
Beşiktaş A.Ş. |
Orta Saha |
12.01.2002 |
Şehriban Dülek |
Pendik Çamlık Spor |
Orta Saha |
02.02.2001 |
Dilan Yeşim Taşkın |
SKN Frauen |
Orta Saha |
17.10.2001 |
Rabia Nur Yılmaz |
Fomget Gençlik ve Spor |
Orta Saha |
12.04.2001 |
Dilara Anna Aleyna Lüpges |
VFL Borussia Mönchengladbach |
Orta Saha |
11.04.2001 |
Tülay Karaalioğlu |
Giresun Sanayi Spor |
Orta Saha |
17.10.2001 |
İrem Yılmaz |
Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi ve Gençlik Spor |
Orta Saha |
16.03.2001 |
Rabiya İsgi |
Horozkent Spor |
Orta Saha |
13.10.2002 |
Shirin Susanne Fırat |
Grasshopper Club Zürich |
Orta Saha |
13.08.2002 |
Miray Işık |
Holstein Kiel |
Orta Saha |
30.11.2002 |
Benan Altıntaş |
Fomget Gençlik ve Spor |
Forvet |
10.11.2001 |
Melike Öztürk |
İncirliova Belediyespor |
Forvet |
01.04.2001 |
Ece Tekmen |
Kocaeli Harb-İş Spor |
Forvet |
23.02.2002 |
2017-18 UEFA U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu Maç Programı:
Tarih-Saat |
Takım |
Skor |
Takım |
Stat - Yer |
01.10.2017-13.00 TSİ |
Türkiye |
- |
Hollanda |
Kadrioru Staadion-Tallinn |
01.10.2017-16.00 TSİ |
Çek Cum. |
- |
Estonya |
A.Le Coq Arena-Tallinn |
04.10.2017-16.00 TSİ |
Çek Cum. |
- |
Türkiye |
Kadrioru Staadion-Tallinn |
04.10.2017-19.00 TSİ |
Hollanda |
- |
Estonya |
A.Le Coq Arena-Tallinn |
07.10.2017-16.00 TSİ |
Hollanda |
- |
Çek Cum. |
Kadrioru Staadion-Tallinn |
07.10.2017-16.00 TSİ |
Estonya |
- |
Türkiye |
A.Le Coq Arena-Tallinn |