U19 Milli Takımımız Hırvatistan'da düzenlenen Uluslararası Dostluk Turnuvası ilk maçında Avusturya'yı 3-0 mağlup etti. Maksimir Stadyumu'nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 11.dakikada Bartuğ Elmaz, 81.dakikada Emin Bayram ve 82.dakikada Fatih Yiğit Şanlıtürk kaydetti. Turnuvanın diğer maçında ev sahibi Hırvatistan, Galler'i 2-0 yendi. U19 Milli Takımımız Uluslararası Dostluk Turnuvası ikinci maçında 4 Eylül Cumartesi günü Hırvatistan ile karşılaşacak.
Stat: Maksimir Stadyumu
Hakemler: Ivan Vuckovic, Vinko Podrug, Dario Kolarevic
Avusturya: Elias Scherf, Sebastian Kapsamer (Dk.76 Daniel Yeong), Lukas Wallner, Ervin Omic (Dk.63 Emilian Metu), Muharem Huskovic, Elias Havel, Adis Jasic (Dk.46 Dominik Weixel), Leopold Querfeld (Dk.46 Justin Omoregie), Sandro Schendl (Dk.46 Leonardo Ivkic), Philipp Wydra (Dk.46 Nikolas Verat), Benjamin Kanuric (Dk.63 Eduard Haas)
Türkiye: Osman Ertuğrul Çetin, Emin Bayram (Dk.84 Yunus Emre Çift), Bartuğ Elmaz (Dk.87 Bilal Ceylan), Tuğbey Akgün (Dk.46 Apti Mert Çayır), Ali Sühan Demirel (Dk.46 Eren Aydın), Yiğit Emre Çeltik (Dk.68 İsmail Zehir), Emre Demir (Dk.46 Fatih Yiğit Şanlıtürk), Abdullah Şahindere (Dk.84 Bedirhan Özyurt), Kazımcan Karataş (Dk.87 Mirhan İnan), Polat Yaldır (Dk.87 Taha Altıkardeş), Seyhan Yiğit (Dk.87 Emirhan Gürler)
U19 Milli Takımı'nın Uluslararası Dostluk Turnuvası aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Kaleciler: Osman Ertuğrul Çetin (Fenerbahçe A.Ş.), Atalay Gökçe (Gençlerbirliği), Kağan Moradaoğlu (Trabzonspor A.Ş.)
Defans: Seyhan Yiğit (1.FC Nünberg), Bilal Ceylan (Royal Hastanesi Bandırmaspor), Emin Bayram (Beypiliç Boluspor), Abdullah Şahindere (Gençlerbirliği), Bedirhan Özyurt (Medipol Başakşehir FK), Ahmetcan Kaplan (Trabzonspor A.Ş.), Arif Boşluk (Trabzonspor A.Ş.), Yunus Emre Çift (Yılport Samsunspor)
Orta Saha: Kazımcan Karataş (Altay), İsmail Zehir (Aytemiz Alanyaspor), Apti Mert Çayir (Fraport TAV Antalyaspor), Tuğbey Akgün (Bursaspor), Yiğit Emre Çeltik (Fortuna Sittard), Bartuğ Elmaz (Galatasaray A.Ş.), Ali Alperen Çelik (Trabzonspor A.Ş.), Emirhan Gürler (Yılport Samsunspor), Polat Yaldır (Yılport Samsunspor), Emre Demir (Yukatel Kayserispor), Fatih Yiğit Şanlıtürk (Fenerbahçe A.Ş.)
Forvet: Eren Aydın (Galatasaray A.Ş.), Mirhan İnan (VfB Stuttgart), Ali Sühan Demirel (VfL Bochum)
Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas
Teknik Direktör: Mehmet Yıldırım
Maç Programı:
Tarih-Saat (TSİ) |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat / Yer |
01.09.2021 - 13.00 |
Avusturya |
0-3 |
Türkiye |
Maksimir Pitch 4 |
01.09.2021 - 18.00 |
Hırvatistan |
2-0 |
Galler |
Lucko |
04.09.2021 - 13.00 |
Galler |
|
Avusturya |
Maksimir Pitch 4 |
04.09.2021 - 18.00 |
Türkiye |
|
Hırvatistan |
Kajzerica |
07.09.2021 - 13.00 |
Hırvatistan |
|
Avusturya |
Maksimir Pitch 4 |
07.09.2021 - 17.30 |
Türkiye |
|
Galler |
Velika Gorica Pitch 2 |
Takımlar |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1.TÜRKİYE |
1 |
1 |
0 |
0 |
3 |
0 |
3 |
2.HIRVATİSTAN |
1 |
1 |
0 |
0 |
2 |
0 |
3 |
3.GALLER |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
2 |
0 |
4.AVUSTURYA |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
3 |
0 |