TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » TFF'den Mesajlar Detay Sayfası
Necmi Tanyolaç son yolculuğuna uğurlandı 28.11.2013
Necmi Tanyolaç son yolculuğuna uğurlandı

Türk basının duayen isimlerinden, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) eski genel başkanı ve Gazeteciler Cemiyeti eski başkanlarından Necmi Tanyolaç son yolculuğuna uğurlandı.

85 yaşında vefat eden Tanyolaç için ilk tören TSYD'nin Levent'teki merkezinde gerçekleştirildi. Buradaki törenin ardından duayen spor yazarının naaşı, Şişli Camisi'ne getirildi. Camide öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Necmi Tanyolaç'ın cenazesi, Feriköy Mezarlığı'na defnedildi.

1928 yılında İskeçe'de doğan Necmi Tanyolaç, 1950 yılında gazeteciliğe başladı. TSYD'nin kurucularından olup dernekte 1970-1972 ve 1981-1984 yılları arasında Genel Başkanlık yapan Tanyolaç, aralıksız olarak 20 sene Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu.

Zaman, Son Posta, Tercüman, Spor, Milliyet, Güneş, Sabah, Yeni Asır, Fotospor, Meydan gazetelerinde yazar ve yönetici olarak çalışan Tanyolaç,  Tercüman Gazetesi Spor Sorumlu Müdürü, Güneş Gazetesi Spor Yönetmeni ve başkanvekili görevlerinde bulundu. Tanyolaç'ın ayrıca "Arka Pencere" isimli bir de kitabı bulunuyor.

Merhum Necmi Tanyolaç'a Allah'tan rahmet, ailesine, futbol ve basın camiasına başsağlığı dileriz.

Türkiye Futbol Federasyonu

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.