Plaj Futbolu Milli Takımımızın, 2009 Plaj Futbolu Dünya Şampiyanası Avrupa Elemeleri'ndeki rakipleri belli oldu. Milli Takımımız, 28 ülkenin katıldığı Avrupa Elemeleri'nde Fransa, Yunanistan ve Slovakya ile birlikte E Grubu'nda yer aldı.
İspanya'nın Castellon Bölgesi'nde 7-9 Haziran 2009 tarihleri arası oynanacak grup maçları sonunda ilk iki sırada yer alan takımlar ve tüm grupların en iyi iki takımı bir üst tura çıkmaya hak kazanacak. 14 Haziran 2009'a kadar sürecek eleme maçları sonunda 5 takım Kasım ayında Dubai'de yapılacak olan Dünya Şampiyonası'na gitmeye hak kazanacak.
Not: Plaj Futbolu Milli Takımımızın Fransa, Yunanistan ve Slovakya ile oynayacağı grup eleme maçları NTV Spor'dan naklen yayınlanacak.
Millilerimiz, Alanya'da kamp yapacak
Elemelere hazırlanan Plaj Futbolu Milli Takımımız, 26 Mayıs-4 Haziran 2009 tarihleri arası Alanya'da kamp yapacak. 12 kişilik kadrosu ile günde çift antrenman yapacak Millilerimiz, 5 Haziran 2009'da İspanya'ya gidecek.
Plaj Futbolu Milli Takımımızın kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Anıl Gürses, Yücel Ergün, Turgay Taş, Onur Zaim, Seyit Ahmet Süer, Ayhan Bilal Sezer, Tamer Ay, Kerem Sinç, Turgut Baş, Adil Müftüoğlu, Serkan Deveci, Ahmet Şanlıdere.
Kafile:
Plaj Futbolu Milli Takım Sorumlusu: Şamil Bilgin
Plaj Futbolu Milli Takımı Antrenörü: Vedat Uysal
Plaj Futbolu Milli Takımı Yar. Antrenörü: Fuat Buruk
2009 Plaj Futbolu Dünya Şampiyanası Avrupa Elemeleri Grupları ve Plaj Futbolu Milli Takımımızın maç takvimi şöyle:
A GRUP |
B GRUP |
C GRUP |
D GRUP |
İspanya |
Portekiz |
Rusya |
İtalya |
Çek Cumhuriyeti |
Almanya |
İngiltere |
Ukrayna |
Romanya |
Avusturya |
Andora |
Estonya |
Letonya |
Azerbaycan |
Kazakistan |
Bulgaristan |
E GRUP |
F GRUP |
G GRUP |
|
Fransa |
İsviçre |
Polonya |
Yunanistan |
Macaristan |
Norveç |
TÜRKİYE |
Hollanda |
Belarus |
Slovakya |
İsrail |
Belçika |
Milli Takımımızın mücadele edeceği E Grubu'nun maç Programı:
Tarih-Saat |
Ev Sahibi Takım |
Skor |
Misafir Takım |
07.06.2009 - 10.30 |
Yunanistan |
- |
Türkiye |
07.06.2009 - 14.15 |
Fransa |
- |
Slovakya |
08.06.2009 - 10.30 |
Yunanistan |
- |
Slovakya |
08.06.2009 - 14.15 |
Fransa |
- |
Türkiye |
09.06.2009 - 09.15 |
Türkiye |
- |
Slovakya |
09.06.2009 - 14.15 |
Fransa |
- |
Yunanistan |
2009 Plaj Futbolu Dünya Şampiyanası Avrupa Elemeleri'ndeki tüm grupların maç takvimi için tıklayınız...