U19 Milli Takımımızın, 6-11 Ekim 2016 tarihleri arasında Ukrayna'da oynayacağı UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Elemeleri 1. Tur müsabakaları aday kadrosu açıklandı. Aday kadroya davet edilen oyuncular 2 Ekim 2016 Pazar günü saat 18.00'de, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde toplanacak.
52 takımın 4'erli olarak 13 gruba ayrıldığı 1.Eleme Turu'nda, gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ekipler ile tüm gruplar arasında en iyi üçüncü ve ülke puanı en yüksek olan İspanya, Elit Tur'a yükselecek.
Mayıs 2017'de düzenlenecek ve toplam 28 takımın 4'erli 7 gruba ayrılacağı Elit Tur'da ise, gruplarını lider tamamlayan 7 ekip, Temmuz 2017'de Gürcistan'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'na yükselmeye hak kazanacak. Ev sahibi Gürcistan finallere direkt olarak katılacak.
Teknik Direktör Vedat İnceefe yönetimindeki U19 Milli Takımımızın aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
Oyuncu Adı Soyadı |
Kulübü |
Mevki |
Doğum Tarihi |
Ahmet Said KIVANÇ |
Medipol Başakşehir FK |
Kaleci |
29.04.1998 |
İrfan Can EĞRİBAYAT |
Adanaspor A.Ş. |
Kaleci |
30.06.1998 |
Ali Mert AYDIN |
Altınordu A.Ş. |
Defans |
01.01.1998 |
Alpay KOÇAKLI |
Gaziantepspor |
Defans |
19.09.1998 |
Kadir Kaan ÖZDEMİR |
Fenerbahçe A.Ş. |
Defans |
01.03.1998 |
Murat SAĞLAM |
VfL Wolfsburg |
Defans |
10.04.1998 |
Yusuf Yalçın ARSLAN |
Altınordu A.Ş. |
Defans |
23.03.1998 |
Yusuf TURHAN |
Tire 1922 Spor |
Defans |
01.06.1998 |
Abdülkadir ÖMÜR |
Trabzonspor A.Ş. |
Orta Saha |
25.06.1999 |
Ahmet CANBAZ |
Eintracht Braunschweig |
Orta Saha |
27.04.1998 |
Berkay ÖZCAN |
VfB Stuttgart |
Orta Saha |
15.02.1998 |
Cihan KAHRAMAN |
1. FC Union Berlin |
Orta Saha |
08.10.1998 |
Enis DURAK |
Altınordu A.Ş. |
Orta Saha |
16.04.1998 |
Jiyan YAVUZ |
Menemen Belediye Spor |
Orta Saha |
21.10.1998 |
Mete Kaan DEMİR |
Hannover 96 |
Orta Saha |
13.05.1998 |
Alpay ALDEMİR |
Bucaspor |
Forvet |
05.02.1998 |
İlker YÜKSEL |
FSV Mainz 05 |
Forvet |
31.05.1998 |
Muhammed ÖZTÜRK |
Beşiktaş A.Ş. |
Forvet |
05.04.1998 |
Maç Programı:
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat |
06.10.2016-15.00 TSİ |
Ukrayna |
- |
İzlanda |
Kolos / Borispol |
06.10.2016-15.00 TSİ |
Letonya |
- |
Türkiye |
Yuvileinyi / Bucha |
08.10.2016-15.00 TSİ |
Ukrayna |
- |
Letonya |
Kolos / Borispol |
08.10.2016-15.00 TSİ |
Türkiye |
- |
İzlanda |
Yuvileinyi / Bucha |
11.10.2016-15.00 TSİ |
Türkiye |
- |
Ukrayna |
Kolos / Borispol |
11.10.2016-15.00 TSİ |
İzlanda |
- |
Letonya |
Yuvileinyi / Bucha |
Seyahat Programı:
04.10.2016 Sabiha Gökçen - Kiev TK455 Saat: 09.30 / 11.30
12.10.2016 Kiev - İstanbul Atatürk TK458 Saat: 10.15 / 12.20