Litvanya'da düzenlenecek UEFA 2013 U19 Avrupa Şampiyonası'na katılmayı hedefleyen U19 Milli Takımımız, Elit Tur'daki ikinci maçında İtalya'yı 5-1 yendi.
Rusya'nın FC Krasnodar Academy Stadı'nda oynanan karşılaşmada Millilerimizin gollerini 9. dakikada Okay Yokuşlu, 49. ve 71. dakikalarda (Penaltılarda) Hakan Çalhanoğlu, 55. dakikada İbrahim Yılmaz ve 67. dakikada Salih Uçan kaydederken, İtalya'nın tek golü 27. dakikada Rozzi attı.
Grubun diğer maçında ise Ukrayna, Rusya'yı 2-1 mağlup etti.
Gruptaki ilk maçında Rusya'yı Ahmet Yılmaz Çalık'ın golleri ile 2-1 yenen U19 Millileriz, son maçını 27 Mayıs Pazartesi günü Ukrayna ile oynayacak. FC Krasnodar Academy Stadı'nda oynanacak karşılaşma TSİ 18.00'de başlayacak.
Türkiye: 1-Onurcan Piri, 3-İlkay Durmuş, 4-Hakan Çinemre, 5-Ahmet Yılmaz Çalık, 14-Serdar Yazıcı, 6-Salih Uçan (Dk.71 18-Sinan Bakış), 7-Enver Cenk Şahin (Dk.76 15-Recep Niyaz), 8-Okay Yokuşlu 9-İbrahim Yılmaz, 10-Hakan Çalhanoğlu, 11-Okan Aydın (Dk.71 17-Emre Nefiz)
28 takımın 4'erli 7 grupta mücadele ettiği Elit Tur maçları sonunda gruplarını lider olarak tamamlayan 7 takım, finallere katılmaya hak kazanacak. 20 Temmuz - 1 Ağustos 2013 tarihlerinde düzenlenecek UEFA U19 Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak Litvanya ise, finallere direkt katılacak.
Teknik Direktör Feyyaz Uçar yönetimindeki U19 Genç Milli Takımımızın aday kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:
Oyuncu Adı Soyadı |
Kulübü |
Mevki |
Doğum Tarihi |
İbrahim YILMAZ |
Darıca Gençlerbirliği |
Forvet |
06.02.1994 |
Muhammet Serdar YAZICI |
Eskişehirspor |
Defans |
21.04.1994 |
Hakan ÇİNEMRE |
Fenerbahçe A.Ş. |
Defans |
13.02.1994 |
Salih UÇAN |
Fenerbahçe A.Ş. |
Orta Saha |
06.01.1994 |
Recep NİYAZ |
Fenerbahçe A.Ş. |
Orta Saha |
01.01.1995 |
Hüseyin TOKMAK |
Galatasaray A.Ş. |
Defans |
01.01.1994 |
Ahmet Yılmaz ÇALIK |
Gençlerbirliği |
Defans |
26.02.1994 |
İlkay DURMUŞ |
Gençlerbirliği |
Defans |
01.05.1994 |
Onurcan PİRİ |
Giresunspor |
Kaleci |
28.09.1994 |
Enver Cenk ŞAHİN |
İstanbul BBSK |
Orta Saha |
22.09.1994 |
Okay YOKUŞLU |
Kayserispor |
Orta Saha |
09.03.1994 |
Cantuğ TEMEL |
Orduspor |
Kaleci |
10.06.1994 |
Sinan BAKIŞ |
Bayer 04 Leverkusen |
Forvet |
22.04.1994 |
Okan AYDIN |
Bayer 04 Leverkusen |
Orta Saha |
08.05.1994 |
Muhammed KARPUZ |
Fortuna Düsseldorf |
Defans |
18.03.1994 |
Hakan ÇALHANOĞLU |
Karlsruher SC |
Orta Saha |
08.02.1994 |
Emre NEFİZ |
FSV Frankfurt |
Orta Saha |
24.11.1994 |
Onur BULUT |
VFL Bochum |
Orta Saha |
16.04.1994 |
Takımlar |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1. TÜRKİYE |
2 |
2 |
0 |
0 |
7 |
2 |
6 |
2. UKRAYNA |
2 |
1 |
0 |
1 |
2 |
2 |
3 |
3. İTALYA |
2 |
1 |
0 |
1 |
2 |
5 |
3 |
4. RUSYA |
2 |
0 |
0 |
2 |
2 |
4 |
0 |
Maç Programı:
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat |
22.05.2013 - 18.00 TSİ |
Türkiye |
2-1 |
Rusya |
FC Krasnodar Academy Stadı |
22.05.2013 - 15.00 TSİ |
Ukrayna |
0-1 |
İtalya |
FC Krasnodar Academy Stadı |
24.05.2013 - 15.00 TSİ |
Türkiye |
5-1 |
İtalya |
FC Krasnodar Academy Stadı |
24.05.2013 - 18.00 TSİ |
Rusya |
1-2 |
Ukrayna |
FC Krasnodar Academy Stadı |
27.05.2013 - 18.00 TSİ |
Ukrayna |
- |
Türkiye |
FC Krasnodar Academy Stadı |
27.05.2013 - 18.00 TSİ |
İtalya |
- |
Rusya |
Kuban Stadı |
Antrenman Programı:
TARİH |
SAAT |
Antrenman Sahası |
20 Mayıs Pazartesi |
15.30 TSİ |
Krasnodar |
21 Mayıs Salı |
18.00 TSİ |
Krasnodar |
23 Mayıs Perşembe |
10.00 TSİ |
Krasnodar |
25 Mayıs Cumartesi |
10.00 TSİ |
Krasnodar |
26 Mayıs Pazar |
18.00 TSİ |
Krasnodar |
Kafile:
KAFİLE BAŞKANI |
Necdet Ali ATEŞ |
A2 MİLLİ TAKIM TEKNİK DİREKTÖRÜ |
Gökhan KESKİN |
İDARİ GÖREVLİ |
Tamer GÜNGÖR |
TEKNİK DİREKTÖR |
Feyyaz UÇAR |
ANTRENÖR |
Emre AŞIK |
KALECİ ANTRENÖRÜ |
Altay Nazif DAĞDELEN |
FİZİKSEL PERFORMANS VE ANALİZ ANTRENÖRÜ |
Ömür Serdal ALTUNSÖZ |
IT & ANALİZ |
Erdoğan KAYNAK |
MİLLİ TAKIMLAR MAÇ İZLEME ANTRENÖRÜ |
Ahmet CEYHAN |
DOKTOR |
Piyer ARZUMAN |
FİZYOTERAPİST |
Sinan ELMAS |
MASÖR |
Eren AKKAYA |
MALZEMECİ |
Raşit Ali GÖNENCAN |