TR
EN
Fikstürler
Puan Cetvelleri
ZTK 5. Eleme Turu Kuraları çekildi 11.11.2022
ZTK 5. Eleme Turu Kuraları çekildi
Geri
İleri
Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu kura çekimi bugün TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu'nda yapıldı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin açılış konuşmasını yaptığı kura çekimine, TFF Başkan Vekili Yalçın Orhan, Yönetim Kurulu Üyeleri Volkan Can ve Murat Şahin, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın katıldı. Kura çekiminde kulüp başkan ve yöneticileri de yer aldı.

Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu eşleşmeleri için tıklayınız

Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu'nda toplam 32 takım seri başı sistemine göre eşleşti. Müsabakalar 20, 21 ve 22 Aralık tarihlerinde tek maç eleme usulüne göre seri başı takımların sahasında oynanacak.

Mehmet Büyükekşi: "Ziraat Türkiye Kupası, futbolumuzun en önemli markalarından bir tanesi"

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptığı konuşmada, "Hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz. Bugün, Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu kura çekiminde sizlerle birlikte olmaktan çok büyük bir memnuniyet duyuyoruz. İlk 4 tur sonunda rakiplerini eleyerek bir üst tura çıkan bütün takımlarımızı tebrik ediyorum ve kupaya 5. turdan başlayacak takımlarımıza da şimdiden başarılar diliyorum. Tüm Türkiye'yi kucaklayan Ziraat Türkiye Kupası, futbolumuzun en önemli markalarından bir tanesi. Futbolcular geride kalan 4 turda bol gollü ve birbirinden zevkli mücadeleler verdiler ve izleyicilerimiz de bu güzel mücadeleleri hem ekranları başında hem de statlarda seyrettiler. Kupanın 5. turunda mücadele edecek 32 takımımızın yine aynı çekişme ve güzellikte maçlar ortaya koymasını özellikle temenni ediyorum. Ama bizim en büyük dileğimiz Fair-Play. Hak edenin kazanacağı karşılaşmalar olması da bizim en büyük hedefimiz." ifadelerini kullandı.

Ziraat Türkiye Kupası'nın tüm takımlara sağladığı imkanlardan bahseden Başkan Mehmet Büyükekşi, "En alt ligden en üst ligdeki tüm takımlarımıza kazandırdığı gelirin yanı sıra Avrupa kupalarına katılma imkanı sağlayan bu değerli kupaya uzun yıllardır isim sponsorluğu yapan ve büyük katkı sunan Ziraat Bankası'na sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum. Yine karşılaşmaları canlı olarak ekranda yayınlayacak olan ve futbolseverlere bunun ulaşmasını sağlayan Turkuvaz Medya Grubu'na da ayrıca sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Kura çekiminin tüm takımlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Tüm futbolseverlerin de Fair Play içerisinde herhangi bir taşkınlığa sebep vermeden tribünleri doldurmasını, maçları izlemesini ümit ediyorum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum." şeklinde konuştu.

Geri
İleri