TR
EN
Fikstürler
Puan Cetvelleri
Kayseri Bölge Karması, UEFA Regions' Cup'ta Lizbon'a 3-0 mağlup oldu 8.11.2022
Kayseri Bölge Karması, UEFA Regions Cupta Lizbona 3-0 mağlup oldu
Geri
İleri
Amatör takımlar düzeyinde Avrupa'nın en önemli organizasyonu olan ve Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen UEFA Bölgeler Kupası (UEFA Regions' Cup) grup müsabakalarında ülkemizi temsil eden Kayseri Bölge Karması, 3. Grup'taki üçüncü ve son maçında Portekiz temsilcisi Lizbon'a 3-0 yenilerek kupadan elendi. 

Beylerbeyi 75. Yıl Stadyumu'ndaki maçta Portekiz temsilcisinin gollerini 9. dakikada Ivo Dias, 65. dakikada Renato Martins ve 83. dakikada David Cardoso attı. Lizbon 3 maçta topladığı 6 puanla lider olarak finallere yükselirken, temsilcimiz grupta 3 puanla 4. sırada yer aldı. Kayseri Bölge Karması, ilk maçında Belarus'tan Kolos Cherven'e 3-0 mağlup olmuş, ikinci maçında Finlandiya'dan Tempere'yi 2-1 yenmişti.

Kayseri Bölge Karması ile Lizbon arasındaki müsabakayı Bölge Antrenörleri Koordinatörü Nevruz Şerif, TFF İstanbul Bölge Müdürü Gür Onar ile bölge antrenörleri de takip etti.

Regions Cup' 3. Grup'ta Kartal Bulvar Mimar Kubilay Köse Stadyumu'nda oynanan günün diğer maçında Belarus temsilcisi Kolos Cherven ile Finlandiya temsilcisi Tampere 2-2 berabere kaldı. İki takım da grup maçlarını 4'er puanla kapattı.

UEFA Regions' Cup'a kadrolarında hiç profesyonel olmamış ve profesyonel liglerde oynamamış futbolculardan kurulu takımlar katılıyor. 8 Grup'ta 32 takımın yer aldığı UEFA Regions' Cup'ta 8 grup lideri finallerde mücadele edecek.

Kupada 2014-15 sezonunda Ankara Karması, 2016-17 ve 2018-19 sezonlarında da İstanbul Karması ülkemizi temsil etmişti.

Geri
İleri