TR
EN
Fikstürler
Puan Cetvelleri
UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nde ALG Spor'un rakipleri belli oldu 24.06.2022
UEFA Kadınlar Şampiyonlar Liginde ALG Sporun rakipleri belli oldu

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nin 2022-2023 sezonu kura çekimi, UEFA'nın İsviçre Nyon'daki merkezinde gerçekleştirildi. Organizasyon, geçmiş sezonlarda elde edilen derecelere göre yapılan puanlama dahilinde 1. Tur Şampiyonlar Yolu ve Lig Yolu olarak 2 farklı yoldan ilerleyecek. Ülke şampiyonları yolunda 11, lig yolunda ise 4 mini turnuva ile 1. tur müsabakaları yapılacak.

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi Şampiyonu ALG Spor, Şampiyonlar Yolunda ilk müsabakasında 11. Grup'ta Norveç ekibi Brann ile eşleşti. Temsilcimizin 18 Ağustos'ta Brann'ı mağlup etmesi durumunda sonraki rakibi 21 Ağustos'ta Sırbistan'dan Spartak Subotica olacak. Müsabakalar grupta yer alan takımlardan birinin ev sahipliğinde düzenlenecek ve yeri daha sonra açıklanacak.

Ülke şampiyonları yolundan gelecek 11 takım, lig yolundan gelecek 4 takım ve ilk turu müsabaka yapmadan geçen 9 takım olmak üzere toplam 24 takım, play-off eşleşmeleri sonucunda 12 takım arasına girmeye çalışacak. 12 takım; seri başı Lyon, Barcelona, Chelsea ve Wolfsburg ile 16'lı grup turuna kalacak.

 
Orjinal boyutları için tıklayınız