TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali web sitesi açıldı 20.02.2020
2020 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali web sitesi açıldı

İstanbul'un ev sahipliği yapacağı UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'nin oynanmasına 100 gün kala, dünyanın dört bir yanından futbolseverlerin beklendiği 'İstanbul 20' için özel haberler ve bilgiler içeren web sitesi yayına açıldı.

https://uclfinal.tff.org adresinden futbolseverler ev sahibi şehir, stadyum, ikonik mekânlar ve turistik yerler hakkında bilgi alacak. Finali izlemek için İstanbul'a gelecek taraftarlara dört günlük UEFA Şampiyonlar Ligi Final festivalinin detaylarını içeren, İstanbul seyahatlerini unutulmaz kılacak fikirler sunuluyor.

UEFA Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu'nun başlamasının ardından, bir dizi özel röportajın ilki 'İstanbul 20' web sitesinde yayına alındı. Röportajda, Bayern Münih formasıyla Şampiyonlar Ligi'nde 2010 yılında final oynayan, A Milli Takım eski oyuncusu ve final elçisi ve  TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, maç günü deneyimlerini ve 2020 Finaline ev sahipliği yapmanın İstanbul ve Türk futbolu için ne anlama geldiğini paylaşıyor.

UEFA Şampiyonlar Ligi Finali, 2005 yılında Liverpool'un AC Milan karşısındaki unutulmaz geri dönüş zaferine ev sahipliği yapan Atatürk Olimpiyat Stadı'nda 30 Mayıs 2020 tarihinde oynanacak.

Servet Yardımcı: "Finale ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz"

TFF 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, final için şu görüşleri paylaştı: "Türkiye Futbol Federasyonu olarak tarihimizde ikinci kez oldukça prestijli bir organizasyon olan UEFA Şampiyonlar Ligi Finaline ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz ve 2005'te düzenlediğimiz final maçı gibi unutulmaz bir fırsat olmasını sağlamak için büyük bir gayretle çalışıyoruz.

Türkiye, futbol konusunda tutkulu bir ülke ve İstanbul, 30 Mayıs'ta Avrupa'nın en iyi iki takımı İstanbul'daki tamamen yenilenen Atatürk Olimpiyat Stadı'nda buluştuğunda bir kez daha futbol dünyasının merkezinde olacak. Tüm futbol taraftarlarını kucaklayarak karşılayacağız ve çeşitli insanların ve kültürlerin buluşma noktası olan bu şehirde kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayacağız."

Bu yılki UEFA Şampiyonlar Ligi Finali hakkında her şeyi okumak için, web siteyi bu linkten ziyaret edebilirsiniz:

https://uclfinal.tff.org

Fikstürler
Site İçi Arama
Detaylı Arama
Puan Cetvelleri
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.