TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
ZTK 5. Eleme Turu kura çekimi yapıldı 23.11.2018
ZTK 5. Eleme Turu kura çekimi yapıldı
Geri
İleri

Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu kura çekimi; TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Kura çekimine Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Kamışlı, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın ve kulüp temsilcileri katıldı. Çift maç eliminasyon sistemine göre oynanacak Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu'nda ilk maçlar 4, 5 ve 6 Aralık tarihlerinde, rövanşlar ise 18, 19 ve 20 Aralık 2018 tarihlerinde oynanacak.


Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu eşleşmeleri için tıklayınız...

Ali Düşmez: "Sivas'taki finalin anlamı çok büyük"

TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez; kura çekiminde şöyle konuştu:  "Sayın Başkanımız Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulumuzun selamlarıyla söze başlamak istiyorum. Güzel oyun tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye Kupası spor yaptığım yıllardan beri ilgimi çeken bir turnuva. Son zamanlarda güçlendirmeye çalışıyoruz. Bizim görev süremiz boyunca Türkiye Kupası'nı kazanan takımlar; oldukları şehirlere çok büyük ivme kazandırmıştır. Ayrıca tarihe malolan çok önemli izler bırakmıştır. Maddi ve manevi şartların iyi olması için Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu olarak elimizden geleni yapıyoruz. 5 ligin katılımıyla ilk 4 turu bitirdik. 5. Turda 4 ayrı lig var. En alt ligden en üst lige kadar 44 maç canlı yayınlandı. Final maçının nerede oynanacağı önceki hafta açıklandı. Müsabaka Sivas'ta oynanacak. Tabiki bizim Sivas'ı seçmemizde bir anlam var. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna basamak temsil eden Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı Sivas'ta 4 Eylül 1919 yılında gerçekleştirildi. Biz de 2019'da bu finali, Sivas Kongresi'nin 100. Yılı sebebiyle Sivas'ta oynatmak istedik. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar aşamalarının gözler önüne serilmesi için böyle bir karar aldık. Bu finalin ülkemize çok değişik anlamlar yüklediğini düşünüyoruz. Bu turnuvada en iyi olan kazansın diyorum. Bu kura çekiminin tüm camialara hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu turnuvada Türkiye Futbol Federasyonu ve Türk Futbolu'na destek olan Ziraat Bankası ve Turkuvaz Medya Grubu'na teşekkür ediyorum."

Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Kamışlı da kura çekimindeki konuşmasında "Umarım Fair-Play çerçevesinde iyi bir turnuva olur. Herkese bol şanslar diliyorum" ifadelerini kullandı


 

Geri
İleri
Fikstürler
Site İçi Arama
Detaylı Arama
Puan Cetvelleri
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.