TR
EN
E- Bülten

Antrenör Eğitim Programları Devam Ediyor 15.03.2024
Antrenör Eğitim Programları Devam Ediyor
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen antrenör eğitim programlarında mart ayı faaliyetleri, UEFA A Antrenör Eğitim Programı'nda 25. grubun ilk etap eğitimi ile başladı.

Programlar, UEFA B 40-41-42 gruplarının ilk aşama eğitimleri ile devam edecek. Antalya'daki bu programlar 23 Mart 2024 tarihinde sona erecek. Bu programlara katılan aday antrenörler, ikinci etaplar başlayıncaya dek geçecek süreçte kulüplerde program konularıyla ilgili pratik yaparak staj dönemlerini tamamlayacak. Ayrıca online eğitimler ile aday antrenörlerin gelişim süreçleri de yakından takip edilecek.

Antrenör eğitim programları, "Gerçek Temelli", "Akıcı Oyun İçinde" ve "Aday Antrenör Odaklı" olarak oluşturulan yeni metodoloji çerçevesinde düzenleniyor. Saha çalışmalarında yaş gruplarına göre piyon oyuncu grupları eğitimlere destek veriyor.

Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, eğitimlerin başlamasının ardından yaptığı değerlendirmede, “ Oyuncuları ve takımı, yaşlarına ve yeteneklerine uygun şekilde geliştiren, fiziksel performans unsurlarını antrenman seanslarına entegre edebilen, takımın performansını artırmak adına etkin planlama yapabilen antrenörleri ülkemize kazandırmak adına programlarımız gelişerek devam edecek” ifadelerine yer verdi.

Eğitimlerde Antrenör Eğitim Programları Müdürü Emrah Aykurt ve antrenör eğitimcileri Fatih Serkan Albayrak, Furkan Köseoğlu, Altan Aksoy, Serhat Sütlü, Murat Kaya, Erkan Ferin, Osman Üstünel, Aydın Yılmaz, Kemal Coşkun, Nur Mustafa Gülen ve Ömer Aysan Barış görev alıyor.

Geri
İleri