TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'nın ilk yüz yüze eğitim etabı tamamlandı 23.11.2022
Pro Lisans Antrenör Eğitim Programının ilk yüz yüze eğitim etabı tamamlandı
Geri
İleri
Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen 2022-2023 dönemi UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'nın ilk yüz yüze eğitim etabı İstanbul'da yapıldı.

İletişim temalı bu modülde daha önce Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın yer aldığı 'Antrenör - Oyuncu İletişimi' ve Atakaş Hatayspor Antrenörü Volkan Demirel ile teknik ekibinin katıldığı 'Antrenör - Teknik Ekip İletişimi' başlıklı oturumlar düzenlenmişti. Programın son gününde ise iletişim ile ilgili üç konu daha ele alındı.

İlk olarak UEFA Hakem Koçu Burçin Keskin, 'Antrenör- Hakem İletişimi' üzerine bir sunum yaptı. Sunumun ardından soru- cevap bölümüne geçildi. Günün ikinci konuğu ise Galatasaray Spor Kulübü Futbol Direktörü Cenk Ergün'dü. Bu bölümde ise 'Antrenör - Yönetici İletişimi ' temalı interaktif bir söyleşi gerçekleştirildi. Son olarak gazeteci ve medya yöneticisi Serkan Korkmaz, 'Antrenör-Medya İletişimi' ile ilgili görüşlerini aktardı, ardından aday antrenörlerin sorularını yanıtladı. Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, tüm konuklara teşekkür plaketi takdim etti. FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or, moderatörlüğünü yaptığı bu oturumlar sonrası 'Kişisel Marka' konusunu anlattı ve eğitim sona erdi.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'nın ilk yüz yüze eğitim etabının ardından değerlendirmelerde bulundu. Yeni oluşturdukları metodoloji çerçevesinde eğitimlerde aday antrenörlerin interaktif katılımlarını sağlamayı hedeflediklerini belirten Çetin, bu programda bunun çok başarılı bir şekilde uygulandığını söyledi. İletişim gibi günümüz antrenörlerinin en çok destek almaları gereken bir konuda çok değerli isimlerin konuk olduğu verimli bir eğitimi geride bıraktıklarını ifade eden Oğuz Çetin, konuklara katılımlarından dolayı teşekkür ederken, aday antrenörlerin ilgi ve konsantrasyonunun üst düzeyde olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi. 

Üçü teorik eğitimler, ikisi saha uygulamaları, biri ise bitirme projesi olmak üzere toplam 6 yüz yüze eğitim modülünden oluşan UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'na 24 aday antrenör katılıyor. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yönetiminde gerçekleştirilen programı; FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or ile UEFA Pro Lisanslı Antrenör Eğitimcisi Serkan Emre Sefa yürütüyor. 2022-2023 dönemi UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı, 2023 yılının eylül ayında sona erecek.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.