TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Antalya'da yapılan antrenör eğitim programları geliştirme çalışmaları tamamlandı 9.04.2021
Antalyada yapılan antrenör eğitim programları geliştirme çalışmaları tamamlandı

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü'nün 25 Mart'ta Antalya'da başlayan antrenör eğitim programları geliştirme çalışmaları tamamlandı. 

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yönettiği çalışma grubu toplantısına TFF'nin antrenör eğitimcilerinin yanı sıra akademisyenler ve antrenörler katıldı. İçeriği teorik ve pratik eğitimler ile özel çalışmalardan oluşan programda, yenilenmiş ders içeriklerinin modern öğretim teknikleri ile aday antrenörlere aktarılması adına uygulamalar yapıldı. Daha önceki antrenör eğitim programı toplantılarında olduğu gibi bu süreçte de antrenör eğitimcilerine yönelik fiziksel ve kişisel gelişim odaklı programlar devam etti. Bu çalışma grubu toplantısında bazı antrenör eğitim programlarının online olarak pilot uygulamaları da gerçekleştirildi. Böylelikle  pandemi sonrası normalleşme ile açılması planlanan antrenör eğitim programları son halini aldı. Organizasyonda ayrıca genç oyuncu gelişim programına yönelik stratejik hazırlıklar da yapıldı.

Antrenör eğitim programları geliştirme süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, yoğun bir tempoda gerçekleştirilen çalışmalar sonunda akıcı oyun içerisinde aday antrenör odaklı ve gerçek temelli eğitim anlayışı ile şekillendirilen antrenör eğitim programlarının uygulamaya hazır hale geldiğini söyledi. Bu programlarda teknolojinin de yoğun olarak kullanılacağını belirten Oğuz Çetin, '' Yeni dönemde antrenör eğitim programlarının genç oyuncu gelişim programı ile entegre bir biçimde yürütülmesini hedefliyoruz. Bu da son derece önemli bir adım. Bu sayede verilen eğitimlerin uygulama alanında da karşılık bulmasını sağlayacağız. Bazı teorik derslerin zoom üzerinden yapılmasını sağlayarak zaman ve mekan sorunlarını ortadan kaldırmak hedeflerimiz arasında'' dedi. Oğuz Çetin, nihai amaçlarının Türk antrenörlerinin sadece yurt içi  ile sınırlı kalmayarak  uluslararası alanda da başarılar elde etmesi olduğunu sözlerine ekledi. 

 

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.