TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Antrenör Eğitim Programı çalışma grubu toplantılarının beşincisi tamamlandı 22.1.2021
Antrenör Eğitim Programı çalışma grubu toplantılarının beşincisi tamamlandı
Geri
İleri

Antrenör eğitimindeki yenilenme süreci kapsamında gerçekleştirilen Antrenör Eğitim Programı çalışma grubu toplantılarının beşincisi 7-22 Ocak tarihleri arasında TFF'ninHasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı.


TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in Antrenör Eğitim Programı'nda radikal değişimin gerçekleşmesi amacıyla tasarladığı, idari ve teknik tüm süreci yerinde yönettiği çalışma grubu toplantılarında; "Gerçek Temelli" ve"Aday Antrenör Odaklı" yeni bir yaklaşımla yapılandırılan derslerin, teorik ve pratik örnek uygulamaları eğitici antrenörlere deneyimletildi. 5. Çalışma Grubu Toplantısı'na TFF'nin tüm eğitici antrenörleri, antrenör eğitim programlarında görev alan tüm akademisyenler ve diğer eğitimciler de katıldılar. 

"Eğitici Antrenörlük" ve "Aday Antrenörlük modelini içeren çalışma grubu toplantısında, eğitim standartlarının belirlenmesi, eğitici ve aday antrenör davranış kodlarının oluşturulması, teknoloji kullanım stratejilerin tasarlanması adımları tamamlandı.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in liderlik ettiği teori/saha uygulamalarının ve video analiz toplantılarının yanında; eğitici antrenörlerin sürekli gelişimini destekleyecek, beslenme, egzersiz ve kişisel gelişim uygulamaları da yapıldı. Ayrıca yeni belirlenen ''Eğitici Antrenör Performans Kriterleri'' kapsamında eğitici antrenörlere sağlık ve fiziksel uygunluk testleri yapılarak bireysel beslenme ve egzersiz programları oluşturuldu.

Antrenör Eğitim Programı çalışma grubu toplantılarının beşincisinin kapanışında konuşan TFF Futbol GelişimDirektörü Oğuz Çetin: "Göreve geldiğimde TFF'yi antrenör eğitiminde bir marka haline getirme hedefini ortaya koymuştum. Ekip olarak bu doğrultuda ilerliyoruz.  Yenilenme sürecine başladığımızdan beri çok önemli aşama kaydettik. Teorik ve pratik eğitimleri, "Gerçek Temelli" ve "Aday Antrenör" odaklı olarak tamamıyla yeni bir yaklaşımla şekillendiriyoruz. Eğitimlerin içeriklerini geliştirmekle yetinmeyerek hem öğretim metotları ve felsefesi hem de sunum tekniklerini tamamen değiştirdik. Bu çalışmalarımız antrenörlerimize, antrenör adaylarımıza dolayısıyla futbolumuza olumlu şekilde yansıyacaktır" dedi.


Antrenör Eğitim Programı çalışma grubu toplantılarının altıncısı TFF'nin Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde 29 Ocak - 12 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.