TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Bölge Antrenörleri Eğitim Programı tamamlandı 21.10.2020
Bölge Antrenörleri Eğitim Programı tamamlandı

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen  Bölge Antrenörleri Eğitim Programı, Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı. TFF İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop'un açılış konuşmasıyla başlayan organizasyon, 16-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin ile TFF Futbol Gelişim Direktörü Yardımcısı Rüştü Reçber'in tamamında hazır bulunduğu programda katılımcılara Serkan Emre Sefa ve Barış Karakoç tarafından ; ''Yetenek Tespitinin Temelleri'', ''Yeteneğin Göstergeleri'', ''Yetenek Seçiminde Kriter Belirleme'', ''Maç ve Oyuncu İzleme'', ''Futbolda Teknoloji Kullanımı'', ''Veri Toplama Yöntemleri ve Bilgi Yönetimi'' konu başlıklarında eğitimler verildi. Bölge antrenörleri, programda gerçekleştirilen grup çalışmalarında projeler hazırladı ve sunumlar yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, yaptığı değerlendirmede programın hedefine ulaştığını belirtti. Organizasyonda bölge antrenörlerinin hem bilgilerini güncellediğini hem de oyuncu ve maç izleme ile scouting  alanlarındaki yenilikler hakkında bilgi aldığını kaydeden Çetin, ''TFF'nin bölge antrenörlerinin Genç Milli Takımların oyuncu havuzunun oluşmasında önemli misyonları var. Düzenlediğimiz eğitim organizasyonuyla bölge antrenörlerimizin bilgi ve teknoloji kullanımı anlamında daha donanımlı hale gelmesini sağladık. Bu programla antrenörlerimizin motivasyonunu da artırdığımızı düşünüyorum'' dedi. Oğuz Çetin, antrenör eğitimcilerinin eğitimi ve bölge antrenörlerinin eğitimi ile başlayan yenilenme sürecinin Futbol Gelişim Direktörlüğü çatısı altındaki diğer birimlere yönelik gerçekleştirilecek organizasyonlarla devam edeceğini sözlerine ekledi.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.