TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Kadın Futbolu Geliştirme Projesi eğitimi tamamlandı 15.10.2019
Kadın Futbolu Geliştirme Projesi eğitimi tamamlandı
Geri
İleri

Kadın Futbolu Geliştirme Projesi kapsamında düzenlenen ''Okul - Kulüp İş Birliği'' proje eğitimi, 13- 14 Ekim 2019 tarihleri arasında Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

Projenin amacı 06- 12 yaş aralığında ilkokul ve ortaöğretim çağında olan kız çocuklarına ulaşmak, onları futbolla tanıştırıp kadın kulüplerinde çalışmalara katılımlarını sağlamak. Futbol odağında verilecek çalışmaların temel hareket eğitimi, koordinasyon, eğitsel oyunlar özelinde öğrencilere ciddi katkılar sunması planlanmakta. Okullarda yapılacak çalışmaların yanında kadın antrenörler, Kadınlar 1.Lig kulüplerinin alt yaş kategorisi takımlarında da görev yaparak kulüplere destek vermeye çalışacak. 
 
Projeye ilk etapta 2019 - 2020 sezonunda Kadınlar 1. Ligi'nde yer alan kulüplerin kadın yöneticileri ile TFF tarafından belirlenmiş olan UEFA B belgesine sahip kadın antrenörler katıldı. 2020-2021 ve takip eden sezonlarda Kadınlar 2. Ligi ve Kadınlar 3. Ligi kulüplerinin de projeye dahil edilmesi, kız çocuklarının katılım sayılarının artırılmasıyla birlikte kadın futbolu içinde daha fazla kadının antrenör/eğitimci olarak yer alması hedeflenmekte.  

Eğitimler U17 Kız Milli Takım Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası ve U17 Kız Milli Takım Antrenörü Begüm Üresin tarafından gerçekleştirildi.

Eğitimin ilk gününde proje kapsamı hakkında teorik bilgilere yer verilirken, ikinci gün saha çalışmaları ve pratik uygulamalar ile devam etti.

Kadınlar 2. Lig kulüplerinden Dudullu Spor Kulübü Kız Futbol Okulları sporcuları piyon takım olarak pratik çalışmalarda yer aldı.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.