U23 Milli Takımımız, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 4. İslami Dayanışma Oyunları B Grubu'ndaki ikinci maçında Umman'a 3-2 mağlup oldu. Azal Arena'da oynanan ve TRTSpor kanalından canlı yayınlanan karşılaşmada Milli Takımımız 27. dakikada Melih Okutan ve 45+2'de Oğuzhan Kayar ile gol bulurken, Umman'ın gollerini 58. dakikada El Matroushi, 63. dakikada El Yahyaei, 73. dakikada penaltıdan El Ghassani kaydetti. Takımımızdan Muhammed Demirci karşılaşmanın 56. dakikasında penaltı atışından yararlanamadı.
Millilerimiz, gruptaki ilk maçında Cezayir'e 2-1 yenilmişti. Türkiye gruptaki son maçını 15 Mayıs Pazartesi günü Filistin ile oynayacak.
Stadyum: Azal Arena
Hakemler: Giorgi Kruashvili, Zaza Menteshasvili, Giorgi Elikashvili, Boris Glushchuk
Türkiye: 1-Erhan Erentürk, 4-Bahadır Öztürk, 5-Gökhan Kardeş, 7-Melih Okutan (Dk. 76 9-Ahmethan Köse)), 8-Taylan Antalyalı, 10-Muhammed Demirci (Dk. 66 20-Yunus Emre Yalçın), 11-Onur Eriş, 13-İbrahim Serdar Aydın (Dk. 46 2-Mehmet Zeki Çelik, 16-Yasir Karahan Subaşı, 17-Oğuzhan Kayar, 22-Muhammet Beşir
Goller: Dk. 27 Melih Okutan ve Dk. 45+2 Oğuzhan Kayar (Türkiye), Dk. 58 El Matroushi, Dk.63 El Yahyaei, Dk.73 El Ghassani (penaltı) (Umman)
Sarı kartlar: Dk. 57 Gökhan Kardeş, Dk. 60 Bahadır Öztürk (Türkiye)
Teknik Direktör Nedim Yiğit yönetimindeki U23 Milli Takımımızın aday kadrosuna şu oyuncular bulunuyor:
Oyuncu Adı Soyadı |
Kulübü |
Mevki |
Doğum Tarihi |
Muhammed Şengezer |
Bursaspor |
Kaleci |
05.01.1997 |
Muhammed Birkan Tetik |
Fatih Karagümrük A.Ş. |
Kaleci |
19.10.1995 |
Erhan Erentürk |
Karşıyaka |
Kaleci |
30.05.1995 |
Mehmet Zeki Çelik |
İstanbulspor A.Ş. |
Defans |
17.02.1997 |
İbrahim Serdar Aydın |
Yeşil Bursa A.Ş. |
Defans |
19.07.1996 |
Gökhan Kardeş |
PSV Eindhoven |
Defans |
15.05.1997 |
Bahadır Öztürk |
Kırklarelispor |
Defans |
01.10.1995 |
Hasan Kuruçay |
Næstved BK |
Defans |
31.08.1997 |
Hakkı Can Aksu |
Fethiyespor |
Defans |
11.06.1996 |
Özkan Taştemur |
Konya Anadolu Selçukspor |
Defans |
14.04.1995 |
Karahan Yasir Subaşı |
Anadolu Üsküdar 1908 Spor |
Defans |
01.01.1996 |
Abdullah Balıkçı |
Hacettepe Spor |
Orta Saha |
18.02.1997 |
Taylan Antalyalı |
Hacettepe Spor |
Orta Saha |
08.01.1995 |
Melih Okutan |
Anadolu Üsküdar 1908 Spor |
Orta Saha |
01.07.1996 |
Kerem Çalışkan |
Galatasaray A.Ş. |
Orta Saha |
13.10.1997 |
Muhammed Demirci |
İstanbulspor A.Ş. |
Orta Saha |
03.01.1995 |
Oğuzhan Kayar |
Aydınspor 1923 |
Orta Saha |
02.04.1995 |
Yunus Emre Yalçın |
İstanbulspor A.Ş. |
Orta Saha |
12.09.1994 |
Alican Özfesli |
Altınordu A.Ş. |
Orta Saha |
01.01.1997 |
Onur Eriş |
Zonguldak Kömürspor |
Orta Saha |
24.02.1993 |
Muhammed Enes Durmuş |
Beşiktaş A.Ş. |
Orta Saha |
08.01.1997 |
Ahmethan Köse |
Fenerbahçe A.Ş. |
Forvet |
07.01.1997 |
Muhammet Beşir |
1461 Trabzon |
Forvet |
01.01.1997 |
4. İslami Dayanışma Oyunları grupları ve maç programı:
A GRUBU |
B GRUBU |
Azerbaycan |
TÜRKİYE |
Kamerun |
Filistin |
Suudi Arabistan |
Umman |
Fas |
Cezayir |
TARİH - SAAT |
MÜSABAKA |
STADYUM |
08.05.2017 - 09.30 TSİ |
Suudi Arabistan - Fas |
Azal Arena |
08.05.2017 - 11.30 TSİ |
Cezayir - TÜRKİYE |
Bayil Arena |
08.05.2017 - 15.30 TSİ |
Filistin - Umman |
Azal Arena |
08.05.2017 - 17.30 TSİ |
Azerbaycan - Kamerun |
Bayil Arena |
11.05.2017 - 09.30 TSİ |
Umman - TÜRKİYE |
Azal Arena |
11.05.2017 - 11.30 TSİ |
Kamerun - Fas |
Bayil Arena |
11.05.2017 - 15.30 TSİ |
Filistin - Cezayir |
Azal Arena |
11.05.2017 - 17.30 TSİ |
Azerbaycan - Suudi Arabistan |
Bayil Arena |
15.05.2017 - 11.30 TSİ |
TÜRKİYE - Filistin |
Bayil Arena |
15.05.2017 - 11.30 TSİ |
Umman - Cezayir |
Azal Arena |
15.05.2017 - 17.30 TSİ |
Kamerun - Suudi Arabistan |
Azal Arena |
15.05.2017 - 17.30 TSİ |
Fas - Azerbaycan |
Bayil Arena |
18.05.2017 - 11.30 TSİ |
B1 - A2 |
Dalga Arena |
18.05.2017 - 17.30 TSİ |
A1 - B2 |
Dalga Arena |
21.05.2017 - 13.00 TSİ |
3. LÜK MAÇI |
Tevfik Behramov |
21.05.2017 - 19.00 TSİ |
FİNAL |
Tevfik Behramov |