4. İslami Dayanışma Oyunları'nda mücadele edecek U23 Milli Takımımızın aday kadrosu belli oldu. 8-22 Mayıs 2017 tarihleri arasında Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenecek 4. İslami Dayanışma Oyunları'nda B Grubu'nda Filistin, Umman ve Cezayir ile birlikte yer alacak U23 Milli Takımımız, 2 Mayıs 2017 Salı günü Beykoz-Riva'daki Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde saat 18.00'de bir araya gelerek hazırlıklarına başlayacak.
U23 Milli Takımımız, 5 Mayıs 2017 Cuma günü İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan saat 17.20'de hareket edecek uçakla Bakü'ye gidecek. U23 Milli Takımı, B Grubu'ndaki ilk maçını 8 Mayıs Pazartesi günü Cezayir ile oynayacak.
Gruplarında ilk iki sıraya giren toplam 4 takım yarı finale yükselecek. 18 Mayıs Perşembe günkü yarı final maçlarından sonra İslami Dayanışma Oyunları'nın finali 21 Mayıs Pazar günü Tevfik Behramov Stadı'nda oynanacak.
Teknik Direktör Nedim Yiğit yönetimindeki U23 Milli Takımımızın aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
Oyuncu Adı Soyadı |
Kulübü |
Mevki |
Doğum Tarihi |
Muhammed Şengezer |
Bursaspor |
Kaleci |
05.01.1997 |
Muhammed Birkan Tetik |
Fatih Karagümrük A.Ş. |
Kaleci |
19.10.1995 |
Erhan Erentürk |
Karşıyaka |
Kaleci |
30.05.1995 |
Mehmet Zeki Çelik |
İstanbulspor A.Ş. |
Defans |
17.02.1997 |
İbrahim Serdar Aydın |
Yeşil Bursa A.Ş. |
Defans |
19.07.1996 |
Gökhan Kardeş |
PSV Eindhoven |
Defans |
15.05.1997 |
Bahadır Öztürk |
Kırklarelispor |
Defans |
01.10.1995 |
Hasan Kuruçay |
Næstved BK |
Defans |
31.08.1997 |
Hakkı Can Aksu |
Fethiyespor |
Defans |
11.06.1996 |
Özkan Taştemur |
Konya Anadolu Selçukspor |
Defans |
14.04.1995 |
Karahan Yasir Subaşı |
Anadolu Üsküdar 1908 Spor |
Defans |
01.01.1996 |
Abdullah Balıkçı |
Hacettepe Spor |
Orta Saha |
18.02.1997 |
Taylan Antalyalı |
Hacettepe Spor |
Orta Saha |
08.01.1995 |
Melih Okutan |
Anadolu Üsküdar 1908 Spor |
Orta Saha |
01.07.1996 |
Kerem Çalışkan |
Galatasaray A.Ş. |
Orta Saha |
13.10.1997 |
Muhammed Demirci |
İstanbulspor A.Ş. |
Orta Saha |
03.01.1995 |
Oğuzhan Kayar |
Aydınspor 1923 |
Orta Saha |
02.04.1995 |
Yunus Emre Yalçın |
İstanbulspor A.Ş. |
Orta Saha |
12.09.1994 |
Alican Özfesli |
Altınordu A.Ş. |
Orta Saha |
01.01.1997 |
Onur Eriş |
Zonguldak Kömürspor |
Orta Saha |
24.02.1993 |
Muhammed Enes Durmuş |
Beşiktaş A.Ş. |
Orta Saha |
08.01.1997 |
Ahmethan Köse |
Fenerbahçe A.Ş. |
Forvet |
07.01.1997 |
Muhammet Beşir |
1461 Trabzon |
Forvet |
01.01.1997 |
4. İSLAMİ DAYANIŞMA OYUNLARI
A GRUBU |
B GRUBU |
Azerbaycan |
TÜRKİYE |
Kamerun |
Filistin |
Suudi Arabistan |
Umman |
Fas |
Cezayir |
MÜSABAKA PROGRAMI
TARİH - SAAT |
MÜSABAKA |
STADYUM |
08.05.2017 - 09.30 TSİ |
Suudi Arabistan - Fas |
Azal Arena |
08.05.2017 - 11.30 TSİ |
Cezayir - TÜRKİYE |
Bayil Arena |
08.05.2017 - 15.30 TSİ |
Filistin - Umman |
Azal Arena |
08.05.2017 - 17.30 TSİ |
Azerbaycan - Kamerun |
Bayil Arena |
11.05.2017 - 09.30 TSİ |
Umman - TÜRKİYE |
Azal Arena |
11.05.2017 - 11.30 TSİ |
Kamerun - Fas |
Bayil Arena |
11.05.2017 - 15.30 TSİ |
Filistin - Cezayir |
Azal Arena |
11.05.2017 - 17.30 TSİ |
Azerbaycan - Suudi Arabistan |
Bayil Arena |
15.05.2017 - 11.30 TSİ |
TÜRKİYE - Filistin |
Bayil Arena |
15.05.2017 - 11.30 TSİ |
Umman - Cezayir |
Azal Arena |
15.05.2017 - 17.30 TSİ |
Kamerun - Suudi Arabistan |
Azal Arena |
15.05.2017 - 17.30 TSİ |
Fas - Azerbaycan |
Bayil Arena |
18.05.2017 - 11.30 TSİ |
B1 - A2 |
Dalga Arena |
18.05.2017 - 17.30 TSİ |
A1 - B2 |
Dalga Arena |
21.05.2017 - 13.00 TSİ |
3. LÜK MAÇI |
Tevfik Behramov |
21.05.2017 - 19.00 TSİ |
FİNAL |
Tevfik Behramov |