TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Bölgesel Amatör Lig sezon sonu değerlendirmesi 9.06.2014
Bölgesel Amatör Lig sezon sonu değerlendirmesi

Türkiye Futbol Federasyonu Bölgesel Amatör Lig'de 2013-2014 sezonu tamamlandı. Profesyonel takımı olmayan 30 ilde futbol heyecanını yaşatarak çok önemli bir boşluğu dolduran BAL'da 79 ilimizden 152 takım mücadele etti. Maçlar sonucunda; Bayburt Grup Özel İdare Gençlik ve Spor, Erzin Belediyespor (Hatay), Niğde Belediyespor, Etimesgut Belediyespor (Ankara),  Çine Madranspor (Aydın), Tire 1922 Spor (İzmir), Zonguldak Kömürspor, Çatalcaspor (İstanbul), İstanbul Halide Edip Adıvarspor takımları Spor Toto 3. Lig'e yükseldi.

BAL'da bu sezon 11 takımla temsil edilen İstanbul'u, 6 takımlı İzmir, 5 takımlı Kocaeli, 4'er takımlı Ankara ve Trabzon illeri takip etti. 14 il 3 takımla, 23 il 2 takımla ve 37 il de 1 takımla temsil edildi.

BAL'da 13 grupta toplam 1955 müsabaka oynandı

Toplam 1049 kırmızı kartın görüldüğü BAL'da, Van İpek Yoluspor 14 kırmızı kart ile en fazla kırmızı kart gören takım, 1 kırmızı kartla en az kırmızı kart gören takım Gümüşordu (İzmir) en centilmen takım oldu.

Toplam 5299 golün atıldığı BAL'da, 70  golle en çok gol atan takım Yeniköyspor (İstanbul) olurken, Bodrum Belediyespor (Muğla) ve Kütahyaspor 64 golle  takip etti.

En az gol yiyen takımlar 8 gol ile Zonguldak Kömürspor ve Edirnespor Gençlik, 10 gol ile Mardinspor ve Tatvan Gençlerbirliği Spor, 12 gol ile Zara Belediyespor (Sivas) ve Somaspor (Manisa) takımları oldu.

En çok gol atan futbolcular ise 33 gol ile  Ersin AKSAÇ (Kütahyaspor) birinciliği, 23 gol ile Zafer ÖZKANAY (Yeni Çanspor-Çanakkale) ikinciliği, 19 gol ile de Cenk Usta (Kumluca Belediyespor-Antalya), Emir AYKURT (Ceyhanspor-Adana), Kadir Söylemez (Çine Madranspor-Aydın), Levent CEVAHİR (Didim Belediyespor-Aydın) üçüncülüğü paylaşmışlardır.

BAL 13 grupta tamamlanmasının ardından toplam 66 baraj müsabakası oynandı. Bu müsabakaların 42' sini  BAL takımları kazanırken 24' ünü yerel lig takımları kazanarak 2014-2015 sezonunda BAL'da oynama hakkını kazandı.

Bölgesel Amatör Lig Sezon Sonu Değerlendirmesi

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.