TR
EN
Site İçi Arama
Detaylı Arama
TFF Futsal Ligi Ön Eleme Turu Müsabakaları Sona Erdi 17.12.2022
TFF Futsal Ligi Ön Eleme Turu Müsabakaları Sona Erdi
TFF Futsal Ligi ön eleme turu müsabakaları tamamlandı. Adana Serinevler Spor Salonu'nda oynanan maçlarda toplam 6 takım mücadele etti. Karşılaşmaları ilk 4 sırada tamamlayan Seyrantepe İdman Yurdu SK (Diyarbakır), Van FK Spor (Van), Anadolubeyi SK (Ankara) ve Kurudere SK (Sakarya) takımları 2022-2023 sezonu TFF Futsal Ligi'nde mücadele etmeye hak kazandılar.

TFF Futsal Ligi maçları dört devreli lig usulüne göre oynanacak ve normal sezonu 1., 2., 3., 4., ve 5. sırada bitiren takımlar final turunda mücadele etme hakkını elde edecek. Müsabaka programı TFF-FGD tarafından belirlenerek TFF resmi internet sitesinde yayınlanacak.

2022-2023 sezonu TFF Futsal Ligi'nde mücadele edecek takımlar şöyle:

TAKIMLAR

ŞEHİRLER

1- ŞİŞLİ SK

İSTANBUL

2- ALİPAŞA SK

DİYARBAKIR

3- SEYHAN BELEDİYE SK

ADANA

4- BİNGÖL GENÇLİK SPOR

BİNGÖL

5- SEYRANTEPE İDMAN YURDU SK

DİYARBAKIR

6- VAN FK SPOR

VAN

7- ANADOLUBEYİ SK

ANKARA

8- KURUDERE SPOR

SAKARYA


Oğuz Çetin: "TFF Futsal Ligi'ni dört devreli lig usulüne göre oynatacağız"

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, TFF Futsal Ligi Ön Eleme Turu müsabakalarının ardından şunları söyledi: "Futsalın gelişimi için lig kalitesinin ve müsabaka oynama devamlılığının artırılmasının çok önemli olduğunu daha önce de söylemiş bu bağlamda Futbol Gelişim Direktörlüğü olarak kısa-orta ve uzun vadeli planlamalar hazırlamıştık. Önceki sezonlarda mini turnuva şeklinde oynanan futsal ligimizi, geçen sezon çift devreli lig usulüne göre oynattık. Takımlar ön eleme turuyla birlikte sezon sonuna kadar toplam 18 maç oynadılar. Karşılaşma sayısının artması ve sezonun daha uzun bir sürece yayılması için bu kez ligimizi dört devreli lig usulüne göre oynatacağız. Bu sistemin Milli Takımımız için de olumlu sonuçlar doğuracağını düşünüyorum. Ligde mücadele edecek tüm takımlarımıza başarılar diliyorum."