TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Efes Futsal Ligi başlıyor 30.12.2010
Efes Futsal Ligi başlıyor

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen ve Efes'in isim sponsoru olduğu, "Efes Futsal Ligi" 2011 sezonunu 31 Aralık'ta açıyor. 16 bölgede gerçekleşecek Efes Futsal Ligi'nde şampiyon olan takım Türkiye'yi UEFA Avrupa Futsal Kupası'nda temsil etme hakkını elde edecek.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Genel Direktörlüğü tarafından düzenlenen Efes Futsal Ligi'nin yeni sezonu yarın oynanacak maçlarla başlıyor. 31 Aralık 2010'da Ankara Bölgesi maçlarıyla başlayacak olan Efes  Futsal Ligi'nde 16 bölgeden yaklaşık 90 takım ve 1800 oyuncu mücadele edecek.

3. yılına giren Efes Futsal Ligi'nde, İstanbul (2 bölge), İzmir (2 bölge), Bursa, Ankara, Aydın, Kocaeli, Samsun, Adana, Trabzon, Kayseri, Malatya, Erzincan, Ağrı ve Van bölgelerinden katılacak takımlar arasında gerçekleştirilecek eleme müsabakaları sonucu 16 bölge merkezinde bölge birincileri belirlenecek.

İlk 16'ya giren takımlar, doğu ve batı şeklinde 2 farklı grupta tek devreli üst lig müsabakalarını gerçekleştirecekler. Bu gruplarda ilk 2 sırayı alan takımlardan; batı grubu ikincisi doğu grubu birincisi ile batı grubu birincisi de doğu grubu ikincisi ile dörtlü final karşılaşmalarını yapacak.

Efes  Futsal Ligi'nin grup birincilerinin yer alacağı üst lig karşılaşmaları Mart - Nisan aylarında 7 hafta sürecek. Dörtlü final karşılaşmaları ise Mayıs ayında gerçekleştirilecek. Şampiyon olan takım ülkemizi UEFA Avrupa Futsal Kupası'nda temsil etmeye hak kazanacak.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.