TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Fenerbahçe U15 Takımı'na "Dünya
Gençlik Fair Play Ödülü"
14.01.2013
Fenerbahçe U15 Takımına "Dünya Gençlik Fair Play Ödülü"

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) bir yan kuruluşu olan Dünya Fair Play Konseyi (CIFP),  Coca Cola Elit Akademi Ligi'nde mücadele eden Fenerbahçe 15 Yaş Altı Futbol Takımı'na ''Dünya Gençlik Fair Play Ödülü'' verdi.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, CIFP'ın Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de gerçekleştirdiği yılın ilk toplantısında, IOC Başkanı Jacques Rogge tarafından konulan ödül, rakibiyle eşit şartlarda mücadele etmek istediği için bir oyuncusunu kenara alan Fenerbahçe'ye verildi.

Sarı-lacivertli takım bu centilmen davranışı 3 Kasım 2012'de Coca Cola Elit Akademi Ligi'nin 13. hafta mücadelesinde Eskişehir'de sergiledi. Tüm oyuncu değişiklik hakkını kullanan Eskişehirspor'da maçın 65. dakikasında bir oyuncu sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalınca, Fenerbahçe cephesi Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkilisine ve maçın hakemine başvurarak, kendi takımlarından da bir oyuncuyu çıkartıp 10'a 10 maça devam etti.

Maçta 1-1'lik eşitlik varken 65. dakikada bir oyuncusunu çıkaran sarı-lacivertli ekip de rakibi gibi 10 kişiyle mücadele ettiği karşılaşmayı, 78. dakikada bulduğu golle 2-1 kazanmıştı.

Fenerbahçe 15 Yaş Altı Futbol Takımı oyuncuları ve teknik heyetini kutlarız.

Akademi Ligleri: "İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu"

"İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu" sloganıyla Türk futbolunun geleceği için elit futbolcular yetiştirmek amacıyla yola çıkan Coca-Cola Akademi Ligi bu sezon, Akademi ve Elit Akademi olmak üzere iki farklı kategoride düzenleniyor. Akademi Ligi'nde takımlar bölgesel olarak gruplandırılırken, Elit Akademi Ligi organizasyonu yurt geneli bir gruplandırılma ile oynanıyor. Coca-Cola Akademi Ligi ve Coca-Cola Elit Akademi Ligi'nde yer alan toplam 57 kulüp, 5 yaş grubunda (U14, U15, U16, U17, U18) mücadele ediyor ve haftada 140 müsabaka oynanıyor.

Coca-Cola Akademi Ligi'nde futbolcuların, teknik, taktik ve fiziksel gelişimlerinin yanı sıra okuldaki başarıları, fair-play ruhuna uygun davranışları da yakından takip ediliyor. Ayrıca genç oyuncuların  zihinsel, duygusal, kültürel ve sosyal yaşamları da destekleniyor.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.