TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Coca-Cola Akademi Ligi'nde antrenörden örnek davranış 8.01.2013
Coca-Cola Akademi Liginde antrenörden örnek davranış

Coca-Cola Akademi U14 Ligi Anadolu Grubu'nda Tarsus İdmanyurdu ile Torku Konyaspor arasında oynanan maçta fair-play adına çok önemli bir olay yaşandı.

Bölgesel U14 Akademi Anadolu Grubu'nda Tarsus'ta yapılan karşılaşmada konuk ekip Torku Konyaspor 25.dakikada 1-0 öne geçti. Ancak bu pozisyonda hakem, golü atan oyuncunun topu eliyle düzelttiğini görmedi. Torku Konyaspor Antrenörü Tarkan Esmer, rakip takım oyuncularının yoğun itirazı sonrası devre arasında öğrencisine, topu eliyle alıp almadığını sordu. Esmer, oyuncusunun elle müdahale ettiğini söylemesi üzerine bu davranışın doğru olmadığını belirterek, öğrencilerinden ikinci yarının başında santrayla birlikte yerlerinde kalarak gol yemelerini ve oyunun eşit şartlarda devam etmesini istedi.

Antrenörlerinin talimatına uyan Torku Konyaspor U14 Takımı oyuncuları, Tarsus İdmanyurdu'nun eşitliği sağlamasına izin verdi. Karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında 3 gol bulan Torku Konyaspor maçı 4-1 kazandı.

Antrenör Tarkan Esmer ise, galibiyetten çok örnek davranışı nedeniyle kamuoyundan övgü  aldı. 2008-2009 sezonunda başlayan ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun elit genç oyuncu gelişimi alanında en önemli programı olan Coca-Cola Akademi Ligleri'nin, antrenörlere ve oyunculara yönelik özel eğitim programlarında fair-play'a büyük önem veriliyor. Bu çalışmaların neticesinde liglerde centilmenlik adına birçok örnek davranış yaşanıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak,Torku Konyaspor U14 Takımı Antranörü Tarkan Esmer başta olmak üzere futbolcular, teknik heyet ve Torku Konyaspor camiasını, bu örnek davranışları nedeniyle kutlarız.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.