TR
EN
Kafkas: "Akademi Ligleri geleceği şekillendiriyor" 12.06.2012
Kafkas: "Akademi Ligleri geleceği şekillendiriyor"

Coca-Cola Akademi Ligleri'nin Türkiye Futbol Federasyonu'nun genç oyuncu gelişimi ile ilgili en  kapsamlı programı olduğunu belirten TFF Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas, beş farklı yaş kategorisinde düzenlenen bu liglerde forma giyen gençlerin Türk futbolunun yarınlarında önemli roller üstleneceğini söyledi.

Tolunay Kafkas, 4 yıldır düzenli şekilde gerçekleştirilen Coca-Cola Akademi Ligleri sayesinde yetenekli oyunculara taktiksel, fiziksel ve mental olarak birlikte gelişecekleri bir rekabet ortamı sağlandığını belirtti. Coca-Cola Akademi Ligleri'nin Genç Milli Takımlarımız için en büyük kaynak konumuna  geldiğinin altını çizen Kafkas, bu verinin programın amacına ulaştığını gösterdiğini ifade etti.

Cezmi Turhan: "Elit oyuncu gelişimine önemli katkı sağlanıyor"

İlk günden bu yana  projenin başında olan TFF Elit Futbolcu Gelişim Müdürü Cezmi Turhan da Coca-Cola Akademi Ligleri'ne katılan kulüplerin genç oyuncu gelişimi alanında sağladığı ilerlemenin diğer kulüpleri de organizasyonda yer almak için gerekli tesis, eğitmen kalitesi gibi kriterleri sağlamaya ittiğini, bu durumun da ülke futbolunun gelişimine olumlu yansıdığını kaydetti.

Cezmi Turhan, özel eğitim programlarıyla desteklenen Coca-Cola Akademi Ligleri'nde forma giyen oyuncuların Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1.Lig'de oynamaya başlamalarından dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti.