TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 

 
"Birlikte heyecanlanalım, beraberce kutlayalım" 25.06.2008
"Birlikte heyecanlanalım, beraberce kutlayalım"

Türk ve Alman Futbol Federasyonları Başkanları, "Bu tarihi maçı yan yana izleyelim,  birlikte heyecanlanalım, beraberce kutlayalım ve icabı halinde diğerini teselli edelim" mesajını verdi.

"Bugün oynanacak Avrupa Futbol Şampiyonası yarı final karşılaşması Türk ve Alman taraftarların barış içinde sevinçle kutladığı futbol festivali olsun" diyen Alman ve Türk  Futbol Federasyonları Başkanları Dr. Theo Zwanziger ile  Hasan Doğan her iki takımın taraftarlarına yaptıkları ortak çağrıda, Almanya ile Türkiye arasındaki yarı final karşılaşmasını büyük bir multikültürel şenliğe dönüştürmelerini istedi. Her iki başkan yapmış oldukları ortak açıklamada "Sahada birbirinin rakibi olan iki takımın karşılaşmasında, centilmenlik dışı hareketlerin ve aşırı olayların yeri asla yoktur. Takımlarımızın maç boyunca sahada göstereceği centilmence mücadele, tüm taraftarlara örnek olmalı" dediler.

Her iki başkan  ayrıca duygu dolu bu karşılaşmanın öncesinde yaşanan  çok sayıdaki dayanışma ve birliktelik sinyallerine işaret ederek, "Bu karşılaşma ile bağlantılı olarak  görülen  Alman ve Türk bayrakları ile donanmış arabalar, evler, Alman ve Türklerin oturduğu mahallelerde düzenlenen çeşitli etkinlikler bizi mutlu etmektedir. Doğrusu da budur. Bizim takımlarımızın taraftarları da bu akşam geleneksel Alman-Türk dostluğunun pekişmesine katkı sağlasınlar" şeklinde konuştular. 


Gemeinsamer Appell: „Zusammen fiebern, miteinander feiern!"
 
Seite an Seite schauen, gemeinsam mitfiebern, zusammen feiern und den anderen gegebenenfalls trösten. Für die türkischen und deutschen Fans soll das EM-Halbfinale heute (ab 20.45 Uhr, live im ZDF) in Basel, vor den TV-Schirmen und in den Fanmeilen zu einem friedlich-freudigen Fußball-Festival werden.

Daher bitten die beiden Präsidenten des Deutschen Fußball-Bundes (DFB) und der Türkischen Fußball-Federation (TFF), Dr. Theo Zwanziger und Hasan Dogan, mit einem gemeinsamen Appell die Anhänger der beiden Mannschaften, das EM-Halbfinale zwischen der Türkei und Deutschland zu einer großen multikulturellen Feier werden zu lassen.

"Kein Platz für Gewalt und Randale"

„Bei aller sportlichen Rivalität auf dem Spielfeld darf es keinen Platz für Gewalt und Randale geben. Auch wenn unsere Mannschaften 90 oder sogar 120 Minuten mit höchstem Einsatz und allen fairen Mitteln um den Einzug ins EM-Finale kämpfen - wir verstehen uns gut", heißt es in der gemeinsamen Erklärung der beiden Verbandspräsidenten.

Zugleich verweisen sie auf die zahlreichen Signale der Solidarität und Verbundenheit im Vorfeld dieser emotionsgeladenen Begegnung in Basel: „Wir freuen uns über die vielen Autos mit deutschen und türkischen Fähnchen an ihren Fenstern und über die Gemeinschaftsaktionen in zahlreichen deutsch-türkischen Vierteln im Hinblick auf dieses Spiel. So muss es sein! Auch unsere Fans sollen am Mittwochabend ihren Beitrag zur Vertiefung der traditionellen deutsch-türkischen Freundschaft leisten."

 

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.