TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 

 
''Ne ben, ne de oyuncularım bulunduğumuz noktayı yeterli görmüyoruz" 24.06.2008
Ne ben, ne de oyuncularım bulunduğumuz noktayı yeterli görmüyoruz"

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye'nin tarihinde ilk kez Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yarı final oynadığını ancak kendisi için hedeflerin bitmeyeceğini söyledi. Terim, düzenlediği basın toplantısında, Almanya'dan çekinmediklerini ifade ederek, ''Ne ben, ne de oyuncularım bugün bulunduğumuz noktayı yeterli görmüyoruz. Turnuva başında benim oyuncularımı dünya pek az tanımıyor demiştim. Şimdi kendimizi yeterince tanıttık. Yarın terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz'' diye konuştu.

Futbolda mucize diye bir şey tanımadığını dile getiren Terim, şöyle konuştu: ''Mucize ve şans diyenlere gülüyorum. Einstein, (her şeyi mucize olarak görüp yaşayanlar ve hiçbir şeyin mucize eseri olmayacağına inananlar) diye iki gruba ayırıyor insanları. Ben ikincisine inananlardanım. İnançlı, azimli bir takım yarattık. Bizim futbolun dışında hayata dair verdiğimiz mesajlar da var. Kavgası, gürültüsü çok olan bir ülkeden geliyoruz. Ancak bizim buradaki başarımız Gazze'den Irak'a kadar birçok insanı aynı bayrak altında sevinmek üzere sokaklara döktü. Milyonlarca insana dertlerini geçici bir süre unutturduğumuz için mutluyuz.''

Terim, finalde rakiplerinin kim olacağının kendilerini ilgilendirmediğini kaydederek, ''Finale biz çıkalım da öbür taraftan kim çıkarsa çıksın önemli değil. Sakatların cezalıların arkasına sığınamayız. Finale biz bu ekiple çıkalım her türlü zorluğu da aşarız. Dünyaya kendimizi öyle bir hatırlattık ki, 40 senedir futbolun içindeki bir insan olarak buna şans diyenlere şaşıyorum. Şans, mücadele edenin, oynayanın yanındadır. Geldiğimiz nokta çok önemli ama geçtiğimiz yol bugünü daha anlamlı hale getiriyor. Yıllar sonra bile 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası denince Türkiye ilk akla gelen takım olacaktır'' ifadelerini kullandı.

Bu arada milli takım kafilesi, bugün TSİ 12.00'de uçakla Viyana'dan Basel'e gelerek kamp yaptığı otelde bir süre dinlendi. Milliler daha sonra maçın yapılacağı St. Jacop Park Stadı'nda ilk 15 dakikası basına açık bir antrenman yaptı. Çalışmanın ardından (A) Milli Takım, Almanya ile yapacağı maç için kampa girdi.

Yarın TSİ ile 21.45'de başlayacak yarı final maçını İsviçre Futbol Federasyonu'ndan Massimo Busacca yönetecek. Busacca'nın yardımcılıklarını Matthias Arnet ve Stephane Cuhat yapacak.

 

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.