TR
EN
Milli Takımlar » Milli Takımlar Haber Detay Sayfası
Soykan Başar, 2023 Mercedes-Benz Junior Cup'ı Takip Etti 10.01.2023
Soykan Başar, 2023 Mercedes-Benz Junior Cupı Takip Etti
U18 Milli Takım Teknik Direktörü Soykan Başar, 7-8 Ocak 2023 tarihlerinde Almanya'da Stuttgart'ta oynanan Mercedes-Benz Junior Cup 2023 The U19 Tournament maçlarını yerinde takip etti. Manchester United FC, RB Leipzig, VfB Stuttgart, SK Rapid Wien, 1. FC Köln, FC Augsburg, SL Benfica U19 takımları ile birlikte ülkemizden Galatasaray U19 takımı turnuvaya katıldı. 

Turnuvanın finaline yükselme başarısı gösteren Galatasaray U19 takımından 10 oyuncu Milli Takımlar için izlendi. Galatasaray U19 takımı teknik heyeti ve idarecileriyle de görüşen Başar, oyuncular hakkında fikir alışverişinde bulundu. Mercedes-Benz Junior Cup 2023'ü birinci olarak tamamlayan SK Rapid Wien U19 takımından da iki Türk oyuncu takip edildi. Toplamda 15 Türk oyuncunun Milli Takımlar için izlediği turnuva, oyuncuların aileleri ve takımlarıyla da bire bir görüşme açısından çok önemli bir fırsat oluşturdu.    

Birçok önemli takımın ve oyuncunun mücadele ettiği organizasyonda Soykan Başar, Milli Takımlara aday oyuncuları takip ederek ayrıntılı bir rapor hazırladı. Oyuncuların gelişim süreçlerini yakından izleyerek Milli Takımlara kazandırılması adına TFF Millî Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop'a ve Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas'a detaylı bir rapor sunarak gözlemlerini aktardı. Bu tarz önemli turnuvalar elit oyuncu takibi açısından ve Milli oyuncuların gözlemlenmesi adına çok çekişmeli ve kaliteli maçları içinde barındırıyor.
Geri
İleri