TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » Milli Takımlar Haber Detay Sayfası
Stefan Kuntz'dan Türkiye ve Almanya kamplarına ziyaret 3.09.2022
Stefan Kuntzdan Türkiye ve Almanya kamplarına ziyaret
Türkiye ile Almanya Kadın A Millî Takımları arasında bugün oynanacak 2023 FIFA Dünya Kupası grup eleme maçını izlemek üzere Bursa'ya gelen A Millî Takım Teknik Direktörümüz Stefan Kuntz, karşılaşma öncesinde her iki takımın kampını ziyaret etti.

İlk olarak Kadın A Milli Takımımızın kampına giden Alman çalıştırıcı, burada Teknik Direktörümüz Necla Güngör Kıragası ile görüştü, oyuncularla tanıştı ve kendilerine Almanya karşısında başarılar diledi. Daha sonra Almanya'nın kamp oteline geçen Kuntz, burada teknik direktör Martina Voss-Tecklenburg ile bir görüşme gerçekleştirdi. 

Ziyaretlerine ilişkin bir açıklama yapan Stefan Kuntz, "Konumum itibarıyla Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkilerde bir köprü görevi üstlenmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Türkiye'nin kadın futbolunda bir hareketlilik içinde olduğu açık. Geçtiğimiz yıl Kadınlar Süper Ligi'nin kurulması ve daha fazla büyük kulübün kadın futbol takımı oluşturması çok olumlu gelişmeler. Son Avrupa Şampiyonası finalisti ve FIFA sıralamasında 2. Sırada yer alan Almanya ile karşılaşmak, oyuncularımızın üst düzey tecrübe kazanmaları adına çok önemli bir sınav olacak diye konuştu."

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.