TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » Milli Takımlar Haber Detay Sayfası
Genç Milli Takımlar değerlendirme toplantısı Riva'da yapıldı 21.07.2022
Genç Milli Takımlar değerlendirme toplantısı Rivada yapıldı

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas önderliğinde gerçekleştiren Genç Milli Takımlar değerlendirme toplantısı TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı. Genç Milli Takımlar binası toplantı odasında bugün düzenlenen toplantıda, Genç Milli Takım antrenörleri son dönemde katıldıkları turnuvaları ve geçmiş dönemlerde oynadıkları maçları yaptıkları sunumlarla değerlendirdi. 

Genç Milli Takımlar için izlenen oyuncuların da durum değerlendirmelerinin yapıldığı toplantıda, Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, 2023 UEFA U21 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme grubunda son oynanan Kazakistan ve Danimarka maçları ile ilgili analizler yaptı.

U17 Milli Takım Teknik Direktörü Soykan Başar, Milli Takımımızın Mayıs ayında İsrail'de katıldığı UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Finalleri ile ilgili tespitlerde bulunurken, U18 Milli Takımımız ile Cezayir'de düzenlenen Akdeniz Oyunları'nda mücadele eden U18 Milli Takım Teknik Direktörü Mehmet Hacıoğlu, Milli Takımımızın turnuva değerlendirmesini yaptı. U16 Milli Takımımızın Teknik Direktörü Onur Zayim, Gürcistan'da oynadıkları hazırlık maçlarını ve önümüzdeki dönemde bir üst yaş grubu olarak katılacakları eleme turu maçları ile ilgili analizler ve değerlendirmeler gerçekleştirdi.  

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, "Ümit Milli Takım ve Genç Milli Takımlar olarak katıldığımız turnuvalarda ve oynadığımız maçlarda önceliğimiz oyuncu gelişimini destekleyerek bir üst yaş grubuna oyuncuyu başarıyla taşımak. Ümit Milli Takımımızda birçok oyuncuyu A Milli Takım'a vererek bu geleneği sürdürdük. Alt yaş grubu Milli Takımlarımızda da oyuncularımızı aynı şekilde gelişimlerine katkı sağlayıp yukarıya taşımak birinci önceliğimiz olmaya devam edecek. Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantıda yakın dönemde katıldığımız turnuvaların analizlerini, oynadığımız maçların ve Milli Takımlara aday oyuncuların son dönem değerlendirmelerini yaptık. Bu tarz toplantılar bizim için çok önemli ve değerli. Yeni dönemde 2002 ve 2003 doğumlu oyuncularla oluşturacağımız Ümit Milli Takım ile yeni bir turnuvaya ve sürece başlayacağız. Genç Milli Takımlarımızda da yeni dönemde eleme turu maçları ile Avrupa Şampiyonalarına katılmak için mücadelemiz devam edecek." dedi. 

Orjinal boyutları için tıklayınız
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.