TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » Milli Takımlar Haber Detay Sayfası
U17 Kız Milli Takımı ve U19 Kadın Milli Takımı'nın rakipleri belli oldu 11.03.2021
U17 Kız Milli Takımı ve U19 Kadın Milli Takımının rakipleri belli oldu
UEFA'nın İsviçre'deki genel merkezinde çekilen kuralar sonucu U17 Kız Milli Takımı ve U19 Kadın Milli Takımı'nın 2021-22 Avrupa Şampiyonaları eleme gruplarındaki rakipleri belirlendi.

Ülkelerin UEFA sıralamasındaki puanlarına göre A Ligi ve B Ligi olmak üzere iki klasmandan oluşan sistemde B Ligi'nde yer alan U17 Kız Milli Takımı, Romanya ve Letonya ile eşleşti. Grupta maçlar 30 Eylül, 3 Ekim ve 6 Ekim 2021 tarihlerinde Türkiye'de oynanacak. Millilerimiz grubunu lider tamamlar ya da B Ligi gruplarında en iyi ikinci olursa A Ligi'ne yükselecek ve 2.eleme turunda mücadele ederek final turnuvasında yer alma şansını elde etmeye çalışacak.

A Ligi'nde bulunan U 19 Kadın Milli Takımı ise 1. eleme turunda Danimarka, Finlandiya ve Macaristan ile aynı grupta yer aldı. Karşılaşmalar  Danimarka'nın ev sahipliğinde 20 Ekim, 23 Ekim ve 26 Ekim 2021 tarihlerinde oynanacak. A Ligi'nde gruplarda son sırada yer alacak takımlar B Ligi'ne düşecek ve B Ligi'nde 2021-2022 sezonunda yer alacağı ligi belirleyecek müsabakalara çıkacak. A Ligi'nde grupları ilk üç sırada tamamlayacak takımlar ile B Ligi'nin grup  birincileri ve en iyi ikincisi yollarına 2.eleme turunda devam ederek  final turnuvasında yer alma şansını sürdürecek.
Orjinal boyutları için tıklayınız
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.