TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » Milli Takımlar Haber Detay Sayfası
Mert Günok: "Grup liderliği için elimizden geleni yapacağız" 18.11.2020
Mert Günok: "Grup liderliği için elimizden geleni yapacağız"
Geri
İleri
A Millî Takım'ımızın kalecilerinden Mert Günok, UEFA Uluslar Ligi'nde yarın akşam Macaristan ile oynanacak karşılaşma öncesinde Macaristan yayıncı kuruluşuna açıklamalarda bulundu. 
 
Macaristan'ın en önemli oyuncularından Dominik Szoboszlai'nin bu maçta forma giyemeyecek olmasına fazla odaklanmadıklarını belirten Mert, "Bireysel olarak oyuncuları değerlendirmek doğru olmaz. Günümüzde her takımda birden fazla kilit oyuncu var. Amacımız takım olarak iyi mücadele ederek galibiyete ulaşmak" diye konuştu.
 
Mert, Türkiye'nin gruptaki tek yenilgisini Macaristan'dan almasına ilişkin soruya karşılık şunları söyledi: "O karşılaşmayı pandemi dönemi içerisinde geçtiğimiz sezonun yeni sezonla karıştığı, takımların düzgün bir hazırlık dönemi geçiremediği ve dolayısıyla liglerin de başlamadığı bir zamanda oynamıştık. Bu kez durum farklı. Yarın akşamki Macaristan müsabakasını kazandığımız takdirde grupta lider olup bir üst lige çıkma şansımız var ve biz galibiyet için elimizden geleni yapacağız.
 
Hırvatistan maçından yaşanan koronavirüs endişesinin ardından Budapeşte'de bu konuyla ilgili bir çekincelerinin olmadığını belirten Mert, "Koronavirüs ile ilgili tedbirlerimizi aldık. Burada bu konuyla ilgili bir endişemiz yok. Üç puanı alıp sağlıklı bir şekilde ülkemize dönmek istiyoruz" dedi.
Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.