TR
EN
Milli Takımlar » Plaj Futbolu Milli » Plaj Futbolu Milli Takımı Detay Sayfası
Emrah Aykurt: "Süper Finallere katılabilmek için her şeyi yapacağız" 16.06.2021
Emrah Aykurt: "Süper Finallere katılabilmek için her şeyi yapacağız"
Geri
İleri
Avrupa A Ligi maçları için Portekiz / Nazare'de bulunan Plaj Futbolu Milli Takımımız, yarın oynayacağı Rusya maçı hazırlıklarını sürdürdü. Milliler maçın oynanacağı Jordan Santos Stadı'nda Teknik Direktör Emrah Aykurt yönetiminde antrenman yaptı.

30 Mayıs 2021 tarihinde Riva'da kampa girdiklerini ve hazırlıkların devam ettiğini belirten Emrah Aykurt, "Pandemi sebebiyle çok uzun bir ara vermek zorunda kaldık. Türkiye'de plaj futbolu ligleri, 2019 yılından bu yana oynanmıyor. En son milli maçımızı 8 Eylül 2019 tarihinde Portekiz'de Belarus'a karşı yapmıştık. O tarihten bu yana oyuncularımız verdiğimiz özel antrenman programlarıyla bireysel olarak çalışıyor. Ancak tabii ki maç oynamak her zaman en iyi idmandır. Zemin kum olduğu için futbolda plaj kategorisi hepsinden ayrılıyor. Çünkü zeminin zorluk derecesi diğer dallara göre daha fazla. Rakiple birlikte kum ve hava şartlarına karşı da mücadele ediyorsunuz. Bu çerçevede 2019 yılından bu yana ilk kez 30 Mayıs'ta toplandık ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz." diye konuştu.

Plaj Futbolu Milli Takımımızın; Portekiz Nazere'de Avrupa A Ligi C Grubu'nda Rusya, İspanya ve Belarus ile karşılaşacağını hatırlatan Aykurt, "İlk maçımızı yarın Rusya ile oynuyoruz. Rakibimiz bir Dünya şampiyonu ve pandemide hiç ara vermeden liglerini oynattılar. Keza İspanya ve Belarus da ligleri devam eden ülkeler. Ancak sahaya çıkınca her şey eşit. Oyuncularımız 30 Mayıs'tan bu yana büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Takımımıza güveniyoruz. Avrupa A Ligi'nden Süper Finallere çıkmak için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz. Turnuvadaki asıl büyük hedefimiz eylül ayında yine Portekiz'de düzenlenecek olan Süper Finallere katılabilmek. Bunu başarmak için çaba harcayacağız. Pandemi olmasaydı müthiş bir ivme yakalamıştık. 2019 yılında tarihimizde ilk kez Süper Finallere katılmıştık. Bunu daha önce yaptık. Yine yapabiliriz. Oyuncu grubumuzun kalitesi bunu tekrar başarabilecek düzeyde." ifadelerini kullandı.

Milli takımımız yarın Jordan Santos Stadı'nda Rusya ile karşı karşıya gelecek. 3 grupta oynanacak müsabakalar sonucunda genel sıralamada ilk 8'e girecek takımlar eylül ayında Portekiz'in ev sahipliği yapacağı Süper Finallere katılma hakkını elde edecek. Sıralamada 12. olan takım, B Ligi karşılaşmaları sonucu yükselme grubu müsabakaları yapmaya hak kazanan B Ligi takımları birlikte play off maçları oynayacak.

Plaj Futbolu Milli Takımı'nın kadrosunda şu futbolcular bulunuyor:

Kaleciler: Mehmet Aşlamacı (Seferihisar Citta Slow), İsmail Turhan (Alanya Belediye Spor), Serkan Banazlı (Seferihisar Citta Slow)

Defans: Ferit Yücel Ergün (Alanya Belediye Spor), Semih Türkmen (Seferihisar Citta Slow), Volkan Yeşilırmak (Seferihisar Citta Slow), Yasin Bağcı (Alanya Belediye Spor), Efe Lorenzo Deniz (Manavgat Belediye Spor), Oğuzhan Karaca (Manavgat Belediye Spor), Ferhat Gülbağ (Seferihisar Citta Slow), Arca Saffet Serin (Dikili Çandarlıgücü)

Forvet: Seyit Ahmet Süer (Alanya Belediye Spor), Ege Alkan (Manavgat Belediye Spor), Barış Terzioğlu (Seferihisar Citta Slow), Cem Keskin (Alanya Belediye Spor), Ömer Behiç Benlidayı (Alanya Belediye Spor), Enes İşcan (Seferihisar Citta Slow)

Futbol Gelişim Direktörü: Oğuz Çetin

Teknik Direktör: Emrah Aykurt

C GRUBU

TAKIM

O

G

G+

M

A

Y

AV

P

TÜRKİYE

BELARUS

İSPANYA

RUSYA

Plaj Futbolu Milli Takımı'nın maç programı şöyle:

Tarih

Takımlar

Saat

Stat/Yer

17.06.2021

TÜRKİYE-RUSYA

19:30

Nazare/Portekiz

18.06.2021

İSPANYA-TÜKİYE

15:30

Nazare/Portekiz

19.06.2021

BELARUS-TÜRKİYE

15:30

Nazare/Portekiz

 

 *Maç saatleri yerel saate göredir.

Geri
İleri