TR
EN
Milli Takımlar » Plaj Futbolu Milli » Plaj Futbolu Milli Takımı Detay Sayfası
Plaj Futbolu Milli Takımı'nın rakipleri belli oldu 4.06.2021
Plaj Futbolu Milli Takımının rakipleri belli oldu

Plaj Futbolu Milli Takımı, Portekiz Nazare'de 17-19 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak Avrupa A Ligi müsabakalarında İspanya, Rusya ve Belarus ile birlikte 3. Grup'ta yer alacak.

Avrupa'nın elit 12 takımının katıldığı turnuva 3 grupta oynanacak. Grup müsabakaları sonucunda toplanan puanlar neticesinde 12 takımın sıralamasına göre ilk 8 arasında yer alan ülkeler eylül ayı içerisinde düzenlenecek süper finallere katılım hakkını elde edecek. Plaj Futbolu Milli Takımı ilk müsabakasını daha sonra belli olacak program dahilinde 17 Haziran'da oynayacak.

Plaj Futbolu Milli Takımı, Avrupa A Ligi müsabakalarının ardından 21-27 Haziran 2021 tarihleri arasında yine Portekiz Nazare'de düzenlenecek FIFA Plaj Futbolu Dünya Kupası Avrupa elemelerine katılacak. A Grubu'nda Portekiz, Ukrayna ve ön eleme turundan gelecek bir takım ile eşleşen Millilerimiz grubunu ilk 2'de tamamlamak için mücadele edecek. 4 grupta oynanacak müsabakalar sonucunda gruplarında  ilk 2 sırayı alan 8 takım bir üst tura çıkmaya hak kazanacak. Çeyrek finallerin galipleri ev sahibi Rusya ile birlikte Avrupa'yı temsilen 19-29 Ağustos tarihlerinde Moskova'da düzenlenecek FIFA Plaj Futbolu Dünya Kupası'nda yer alacak.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız