TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
Ligler » Amatörler » Amatörler Haber Detay
2021-2022 sezonu U16 Türkiye Şampiyonası sonuçlandı 4.07.2022
2021-2022 sezonu U16 Türkiye Şampiyonası sonuçlandı
Geri
İleri

2021-2022 sezonu U16 Türkiye Şampiyonası final müsabakasında Samsun Atakumspor'a 2-0 üstünlük sağlayan İstanbul Kurtköyspor, Türkiye birincisi oldu.

U16 Türkiye Şampiyonası, 78 ilden 111 takımın katılımı ile 07 Haziran 2022 tarihinde başladı ve 20 grupta 1. Kademe müsabakaları yapıldı. 1. Kademe müsabakaları sonunda 2. kademeye katılmaya hak kazanan 21 takımın katılımıyla 4 grupta 2. Kademe müsabakaları oynandı.

Final müsabakaları, gruplarda birinci olan Atakum Belediyespor (Samsun), Bağlarbaşıspor (İstanbul), Kurtköyspor  (İstanbul) ve Şanlıurfa Belediyespor (Şanlıurfa) takımlarının katılımı ile 02-03 Temmuz tarihlerinde Kastamonu'da yapıldı.

Kastamonu Gazi Stadı'nda İstanbul Kurtköyspor ile Samsun Atakumspor arasındaki final müsabakası 2-0 İstanbul Kurtköyspor'un galibiyeti ile sonuçlandı. İstanbul Kurtköyspor bu sonuçla Türkiye birincisi olurken, Samsun Atakumspor Türkiye ikincisi oldu. 

Üçüncülük müsabakasında Şanlıurfa Belediyespor'u 9-8 (penaltılarla) yenen Bağlarbaşıspor (İstanbul), Türkiye üçüncüsü oldu. Şanlıurfa Belediyespor ise şampiyonayı dördüncü olarak tamamladı.

Müsabakalar sonunda takımlara kupa ve madalyalarını TFF Genel Sekreter Yardımcısı Fahrettin Eserdi tarafından verildi. Kupa törenine Kastamonu Vali Yardımcısı Ünal Kılıçaslan, Kastamonu Gençlik Spor İl Müdürü Reşat Arsak, Kastamonu ASKF Başkanı Adem Keloğlu katıldı. Müsabakaları spor taban birlikleri yöneticileri ile çok sayıda taraftar izledi.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.