TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Bayanlar Ligi katılım başvuruları başladı 25.10.2007
 Bayanlar Ligi katılım başvuruları başladı

2007 - 2008 Futbol Sezonu Bayanlar Ligi'nin 2007 yılı Kasım ayında başlatılması düşünülmektedir. Başvuruda bulunacak takım sayısı göz önüne alınarak birinci ve ikinci kademesi deplasmanlı lig usulüyle, final müsabakaları ise tarafsız bir grup merkezinde oynatılacak olan grup müsabakaları sonucunda lig birinciliğinin yanında 2008 - 2009 sezonunda oluşturulacak olan Bayanlar 1.Ligine katılmaya hak kazanacak takımlarda belirlenecektir. Ligin oluşumuyla ilgili statü kura çekimi toplantısında geniş olarak açıklanacaktır.

Bayanlar Liginde 18 kişilik kadroda 1980 - 1984 yılları arası doğumlu en fazla 6 futbolcu yer alabilecektir. Diğer futbolcular 1985 ve daha küçük doğumlu olacaktır.

Müsabakalarda futbolcuların lisanslı olması zorunludur. Takımların başında saha giriş kartı olan antrenör ve yönetici olmak zorundadır. Antrenörler ile detaylı bilgi kura çekimi toplantısında açıklanacaktır.

Müsabakalara katılacak takımlara grup merkezinin uzaklığına göre Federasyonumuzca deplasman katkı payı verilecektir. Önceki yıllarda Bayanlar Ligi ve Yıldız Bayanlar grup müsabakalarına katılıp teminat parası yatıran kulüpler bu belgelerinin bir fotokopisini katılım dilekçelerine ekleyecektir. İlk kez bu sezon Bayanlar Ligine katılacak kulüplerimiz ise ligin bitiminden sonra geri almak üzere 1000 YTL tutarındaki teminat parasını Türkiye Futbol Federasyonunun Türkiye İş Bankası İstanbul Şubesinin 80723 no'lu hesabına yatırmaları gerekmektedir. Bu kulüplerimiz teminat parasını yatırdıklarına dair banka dekontu ile birlikte katılım formlarını en geç 31 Ekim 2007 tarihine kadar Federasyonumuz Amatör İşler Müdürlüğü'nün (0312) 473 46 20 no'lu faksına göndermeleri gerekmektedir.

Katılım formları alındıktan sonra en geç bir hafta içinde kura çekimi yapılacak ve müsabakalar başlatılacaktır.
2007-2008 sezonunda Genç ve Yıldız kategorilerinde de müsabakalar düzenlenecek olup bu kategoriler ile ilgili detaylı bilgi kura çekimi toplantısında verilecektir.

 

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.